روزنامه سعودی الشرق الاوسط در گزارشی سناریوهای احتمالی درباره آینده و راهبردهای داعش را در سایه انتصاب سرکرده و سخنگوی جدید این گروهک برشمرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، راهبرد داعش به سرکردگی «ابو ابراهیم الهاشمی القرشی» چیست؟ آیا در دوره پیش رو نفوذ این گروهک تروریستی بیشتر می شود یا روند رو به افول آن ادامه خواهد یافت؟ نقش واحد اطلاع رسانی داعش با انتصاب «ابوحمزه القرشی» به عنوان سخنگوی این گروهک چیست؟ داعش چگونه با شکاف های متعدد در درون خود مقابله خواهد کرد؟.
این سوال ها ذهن کارشناسان و پژوهشگران در حوزه گروه های افراطی را با انتصاب سرکرده جدید داعش مشغول کرده است و پاسخ به آن می تواند سناریوهای احتمالی درباره داعش را که تا حد زیادی مبهم است، ترسیم کند.
روزنامه سعودی الشرق الاوسط امروز سه شنبه با ذکر مقدمه بالا آورده است: پژوهشگران در زمینه گروه های رادیکالی و کارشناسان امنیتی بر این قضیه اتفاق نظر دارند که با مرگ «ابوبکر البغدادی» سرکرده قبلی داعش زمان زیادی طول می کشد تا این گروهک تروریستی انسجام از دست رفته خود را بازیابد .
آنها می گویند: احتمال می رود که داعش در مقطع پیش رو با ایجاد تغییراتی در دیوان امنیت عمومی خود و اعلام مجازات برخی عناصرش درصدد بهبود چهره شکست خورده خود در حفاظت از البغدادی و سخنگوی سابق این گروهک برآید.
گروهک تروریستی داعش نهم آبان ماه گذشته با انتشار یک پیام صوتی خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده این گروهک و سخنگوی آن را تأیید کرد. این گروهک تروریستی همچنین فردی را با لقب«ابو ابراهیم الهاشمی القرشی» به عنوان سرکرده جدید و جانشین البغدادی و فردی دیگری با لقب ابوحمزه القرشی را به عنوان سخنگوی داعش و جانشین ابوالحسن المهاجر معرفی کرد.
به گزارش الشرق الاوسط، قبل از اینکه القرشی سرکرده داعش شود بر سر شمار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار