سندروم اعتراض به داوری تا کجا ادامه دارد؟

خبر آنلاین پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۷
اعتراض به داوری این روزها در فوتبال ایران تبدیل به اصلی ترین عادت مربیان و بازیکنان شده. تا حدی که حتی فراموش می کنند هدف اصلی آنها برای حضور در زمین مسابقه چیست؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ وقتی در دقایق ابتدایی نیمه دوم دیدار تیم ملی مقابل ژاپن در نیمه نهایی جام ملت ها مدافعان ما برای تسویه حساب با بازیکن حریف به سمت داور استرالیایی هجوم بردند و چند ثانیه بعد سامورایی ها تسویه حساب فوتبالی خودشان با ما را شروع کردند، روی دیگری از فوتبال ایران نمایان شد. نه اینکه تا قبل از آن حرکت بازیکنان تیم ملی اعتراض به داوری امری مرسوم در فوتبال ایران نبود. بلکه آن اتفاق باعث شد همه متوجه عمق فاجعه شوند. خیلی ها خیال این را داشتند که بعد از چنین اتفاقی دیگر اعتراضات زیاد و عجیب و غریب به داوری در فوتبال ایران دیده نخواهد شد. در حالیکه در فاصله چند ساعت تا پایان لیگ هجدهم هنوز که هنوز است سیاه ترین تصاویر هفته های گذشته فوتبال ایران مربوط به اعتراض تیم ها به داوری است.
اینکه بعد از هر ناکامی، داوران اصلی ترین مقصر شکست و موفق نشدن باشند در فوتبال ایران به شدت تبدیل به عادت شده. فرقی هم نمی کند که این موضوع به لیگ برتر اختصاص داشته باشد یا لیگ قهرمانان آسیا. همین چند وقت پیش بود که سرمربی پرسپولیس بعد حذف از آسیا در نشست خبری بعد از بازی تیمش مقابل پاختاکور عملکرد داوران را اصلی ترین دلیل حذف نایب قهرمان دوره قبلی بازی ها دانست. البته که خوردن دو گل آفساید و اعلام نشدن یک پنالتی از سوی کارشناسان تایید شد اما با این حال انداختن همه تقصیرها گردن تقصیرات داوری به نظر نمی رسد دردی از فوتبال ایران دوا کند.
دادن لقب کثیف به فوتبال ایران طی روزهای اخیر اوج فاجعه ای بود که بعد از یک اشتباه داوری دیده شد. اشتباه داوری در تمام لیگ های معتبر دنیا هم اتفاق می افتد. همین چند وقت پیش پاری سن ژرمن ...