مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از برداشت بیش از ۳۳۰ هزار تن گندم از مزارع کشاورزی استان قزوین در سال جاری خبرداد.
به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، تورج بنیادی با اعلام این خبر گفت: در سال جاری بیش از ۱۵۴ هزار و ۴۵۶ هکتار از راضی کشاورزی استان به کشت گندم آبی و دیم رفته است.
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: از این میزان سطح زیر کشت ۴۷ هزار و ۷۶۴ هکتار به زیر کشت محصول گندم آبی و ۱۰۶ هزار و ۶۹۲ هکتار به زیر کشت گندم دیم رفته است.
بنیادی در ادامه به مصوبه هیئت دولت در افزایش قیمت تضمینی خرید گندم در سال جاری اشاره کرد و افزود: برای حمایت از تولید کنندگان داخلی و در جهت کاهش هزینه های تولید قیمت گندم با ۴۷ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ۲۵ هزار ریال رسید.
به گفته وی، این افزایش قیمت در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی، هدفمند کردن تولید گندم داخل کشور و حمایت تولید کنندگان داخلی انجام شده است.
این مسئول اضافه کرد: برای حفظ کیفیت و کمیت گندم تولید شده در استان قزوین توجه به کنترل و مبارزه بموقع با آفات، بیماری ها و علف های هرز مزارع گندم از مهمترین ابزار برای رسیدن به خودکفایی در تولید این محصول است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار