وزیر کشور گفت: مقدمات کار انتخابات ریاست جمهوری از نظر اجرایی در وزارت کشور شروع شده است و آمادگی کامل برای برگزاری آن وجود دارد.

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه مشترک ستاد انتخابات کشور با استانداران به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: امیدواریم کشور در شرایطی واقع شود که باز با حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری مواجه شویم و ما در وزارت کشور بنابر وظیفه اجرایی که داریم بتوانیم در سلامت کامل و با رعایت مر قانون انتخابات خوبی را برگزار کنیم که از هم اکنون اعلام می کنیم آمادگی کامل در میان استانداران، فرمانداران، بخشداران و هیات های اجرایی وجود دارد.
وی در ادامه به بحث انتخابات الکترونیکی اشاره کرد و گفت: انتخابات الکترونیکی از موضوعات بسیار مهمی است که در هر دوره مطرح می شود و ما در این دوره انتخابات الکترونیکی را تقریباً در 21 و یا 22 مراحل فرآیندی انجام دادیم و فقط در بحث اخذ و شمارش آرا نتوانستیم با شورای نگهبان به هماهنگی برسیم.
رحمانی فضلی افزود:امیدواریم برای انتخابات پیش رو که میان دوره ای مجلس است و تعداد حوزه ها کمتر است و بعد از آن نیز در انتخابات ریاست جمهوری که یک سال برای برگزاری آن فرصت داریم آن را نیز با شورای نگهبان نهایی کنیم.
وی ادامه داد: به دوستان وزارت کشور گفتم که با شورای نگهبان جلساتی برگزار و این مرحله را نیز نهایی کنید کما این که آزمایش های مختلفی را در این خصوص انجام دادیم که موفق بوده است.
وزیر کشور گفت: در همین بحث دستگاه های احراز هویت که در این دوره به کار گرفته شد کاملا موفق بودیم و براساس گزارش هایی که ارائه شد ما امسال حتی یک رای تکراری نیز در انتخابات نداشتیم و این خیلی مهم است و یا برخی از تخلفات ثبت نامی و یا استفاده از شناسنامه افرادی که فوت کرده اند و یا استفاده از شناسنامه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار