متن پیام محمدعلی کشاورز به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳
متن پیام محمدعلی کشاورز به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

محمدعلی کشاورز، هنرمند پیشکسوت تئاتر و سینمای کشورمان پیام روز ملی هنرهای نمایشی در سال ۹۸ را نوشت.
به گزارش ایلنا، متن پیام محمدعلی کشاورز که به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی برابر با هفتم فروردین ۹۸ نگاشته است، به این شرح است:
 «هنر تئاتر مثل نسیم روح بخش بهاری، نوید عشق و امید این زندگی است. تئاتر خوشبختی را برای ما رقم می زند. من خدا را برای داشتن این موهبت بزرگ شاکر هستم. حالا که به گذشته فکر می کنم احساس خوشبختی می کنم. برای داشتن آن چه ثروت این زندگی است. یکی از سرمایه های بزرگ من هنر تئاتر است. با این هنر لحظه های شیرین و غمگین را تجربه کردم. با این هنر در برابر من آئینه ای جلوه شده که لحظات واقعی این حیات را در آن می بینم.
با هنر تئاتر قصه بلند این زندگی، برای من روایت شیرینی شده که در جوانی سال های دور را تجسم کرده و حالا گذشته را مثل یک آسمان آبی پشت کوه های بلند می بینم. شوق آفتاب و شور چیدن ستاره و درک دریا و حس پرواز، همه و همه رویایی است که در جهان صحنه با تمام جان جویا شدم. این ها خیال نبود بلکه لحظه های شیرین بود که من با نفس و نگاهم حس کردم. جادوی بزرگ زندگی که معنی تئاتر را برای من زنده کرد.
من پر از خاطرات این لحظه های زندگی هستم. نقالی و مجلس تعزیه و تخت حوضی و عروسک های خیال انگیز خیمه شب بازی تجسم هنر ایرانی است که یادگار دور روزگار مردمان من است. شادی و غم زندگی را در صحنه های تئاتر دیدم. جایی که در تاریکی سالن نمایش با یک واقعه و صحنه، جهان دیگر را تجربه کردم. من بارها آدم دیگری شدم. اسم دیگری داشتم. شخصیت های دیگر را زندگی کردم. اشخاصی که دوست داشتم و یا دوست نداشتم اما امکان بودن آن ها را پیدا ...

[ مشاهده متن کامل متن پیام محمدعلی کشاورز به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی ایلنا ]