قتل عام خانوادگی در فارس/ دستور واریز مطالبات معلمان حق التدریس صادرشد

ایمنا چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹
۴ کشته در قتل عام خانوادگی، شناسایی ۳۸ هزار مبتلا به HIV در ایران، صدور بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار گذرنامه برای زائران اربعین، ایجاد مرکز سلامت در روستای چنارمحمودی و صدور دستور واریز مطالبات معلمان حق التدرسی عناوین بسته خبری اجتماعی ایمنا در هفدهمین روز پاییز است که در ادامه می خوانید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۳۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت مطالبات معلمان حق التدریسی فراهم و دستور تخصیص ۱۰۰ درصدی آن به خزانه صادر شد.
وی با انتشار تصویر نامه ۱۰ روز پیش خود درخصوص صدور دستور پرداخت مطالبات حق التدریس سال ۹۷ معلمان شاغل نوشت: «از ابتدای سال همکارانم در سازمان برنامه و بودجه در تلاش بودند هر چه سریعتر منابع لازم برای پرداخت مطالبات حق التدریس معلمان را تأمین کنند، بالاخره پس از پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان، ۱۰ روز پیش ۳۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار این امر فراهم و دستور تخصیص ۱۰۰ درصدی آن به خزانه صادر شد.
شناسایی ۳۸ هزار مبتلا به HIV در ایران
به گفته محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت نزدیک به ۶۲ هزار نفر در کشور به ویروس ایدز مبتلا هستند که نزدیک به ۳۸ هزار نفر از آنها شناسایی شده است، همچنین در حال حاضر جمعیتی نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر یا بیشتر معتاد تزریقی در کشور زندگی می کنند که هر کدام می توانند بالقوه کانون انتقال این بیماری باشند.
گویا تصریح کرد: براساس برآوردهای انجام شده هم اکنون راه انتقال این بیماری تغییر کرده و میزان انتقال این بیماری از طریق آمیزش افزایش یافته است. نگران هستیم که اگر روند شناسایی این بیماران سرعت نگیرد، تعداد مبتلایان به ایدز در کشور افزایش پیدا کند.
نسخه زن رمال ۷۰میلیون آب خورد
زن رمال که در فضای مجازی با ادعای دعانویسی و گشایش مشکلات خانوادگی از مشتریانش کلاهبرداری می کرد از سوی پلیس فتا پایتخت دستگیر شد. این زن پس از جلب اعتماد یکی از مشتریانش با مشاوره های دروغین ...

سرخط اخبار