به همت بخش خدمات شهری شهرداری ابرکوه، پویش مردمی «شهر یار» در سه شنبه های هر هفته با حضور دوستداران محیط زیست و اقشار مختلف مردم کلید خورد.
«سید علیرضا رسولی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا از راه اندازی پویش مردمی «شهر یار» در سه شنبه هر هفته در راستای پاک سازی، بهسازی و نظافت بافت تاریخی شهر ابرکوه خبر داد و گفت: این پویش به منظور مشارکت دادن مردم و سازمان های مردم نهاد در امور شهری، استارت زده شد.
وی ابراز کرد: یکی از مؤلفه های اصلی در توسعه یافتگی شهرها توجه به زیبایی و بهبود سیمای بصری شهرها و مناطق گردشگری است که با آغاز به کار پویش مذکور، هر هفته یکی از مسیرهای گردشگری، معابر بافت تاریخی یا حریم جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی با همراهی مردم، از وجود انواع زباله پاک سازی می شود.
وی ادامه داد: هدف شهرداری از راه اندازی این پویش، تنها جمع آوری و نظافت کوچه ها و معابر نیست بلکه تلاش دارد در یک حرکت فرهنگی، تلنگری را در موضوع پاکیزه نگه داشتن شهر و جمع آوری زباله، وارد کرده تا عموم مردم به حساسیت و اهمیت موضوع واقف شوند.
شهردار ابرکوه تصریح کرد: این امر علاوه بر زیباسازی شهر، فرهنگ سازی برای تمیز نگه داشتن شهر و خودداری از ریختن زباله در معابر و کوچه ها، به نوعی حمایت از پاک بانان نیز محسوب شده و موجب می شود تا جوانان و اقشار مختلف مردم در کنار کارگران زحمت کش حضور یافته و اندکی از فشار کاری آنان را کاهش دهند.
رسولی ضمن دعوت از مؤسسات مردم نهاد برای حضور گسترده در پویش شهر یار، ابراز کرد: امروزه با اقدامات دولتی کمتر می توان در راستای فرهنگ سازی و امور زیربنای گام برداشت ولی شاهد آن هستیم که پویش های مردمی در همه عرصه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار