استاندار جدید گلستان: بازسازی مناطق سیل زده اولویت کارهایم خواهد بود

ایرنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴
گرگان - ایرنا - هادی حق شناس که امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت به عنوان استاندار گلستان انتخاب شد؛ در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: همانطور که در نشست دولت مطرح کردم و مورد تاکید رییس جمهوری هم بوده، رسیدگی به وضعیت سیل زدگان و بازسازی مناطق آسیب دیده استان اولویت اصلی و اول کارهایم است.

هادی حق شناس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توجه و تاکید ما به منازل مسکونی تخریب شده و یا خسارت دیده است که براساس آمارهای موجود ۱۷ هزار خانه است.
وی اضافه کرد: مالکان برخی خانه های آسیب دیده از سیل گلستان هنوز موفق به دریافت تسهیلات کم بهره بانکی نشده اند و تاکید می کنم مرمت، بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده استان اولویت دارد.
وی تاکید کرد: از سوی دیگر دولت وظیفه دارد زیرساخت های اساسی و مهم در این مناطق مانند احداث پل، مدرسه، راه، راه آهن و سایر بخش های حساس و مهم عمومی را که در سیل دچار آسیب شده سریع تر احیاء و بازسازی کند.
*** توجه ویژه ای به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی خواهد شد
استاندار گلستان یکی دیگر از اولویت های کاری خود را توجه به حوزه کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی عنوان کرد و گفت: از آنجایی که گلستان در تولید محصولاتی مانند کلزا، سویا، گندم و حتی در خاویار رتبه های برتر کشور را دارد، باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
حق شناس افزود: تامین ۱۰ درصد گندم مورد نیاز کشور به میزان یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن در گلستان که از کیفیت خوبی هم برخوردار است، نشان از توان بالای استان در حوزه اقتصاد و کشاورزی دارد.
وی اضافه کرد: گلستان نه تنها در زمینه تولید پنبه هم جایگاه بالایی در کشور دارد بلکه در ادوار گذشته مراوداتی با کشورهای دیگر از طریق مرزهای استان و نیز بندرعباس داشته است که باید به این ظرفیت توجه بیشتری شود.
وی با بیان اینکه گلستان رتبه چهارم تولید برنج کشور را دارد، خاطرنشان کرد: مزیت نسبی استان حوزه کشاورزی است اما ضرورت دارد با رونق صنایع تبدیلی به خصوص توجه به شهرک های صنعتی، ارزش افزوده بیشتری ...

سرخط اخبار