مردم اراک در انتظار روشن شدن آپارات سینما فرهنگ

قدس آنلاین پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
اراک- ۲۱ شهریور روز ملی سینما است و درحالی که در تمامی شهرها بلیت سینما نیم بها است و مراسم مختلفی برای گرامیداشت این روز در حال برگزاری است اما در استان مرکزی و در شهر اراک به دلیل تعطیلی قدیمی ترین سینمای این شهر این مراسم چندان فروغی نزد فرهنگ دوستان ندارد.

قدس آنلاین ؛ گروه استان ها: خبر پلمپ سینما فرهنگ یکی از قدیمی ترین سالن های نمایش شهر اراک حال در آستانه روز سینما بسیاری از شهروندان را بر آن داشته تا از مسئولان بخواهند تا درراه اندازی این سینما همت بگمارند.
۴ ماه پیش درست در خردادماه سال جاری؛ سینما فرهنگ اراک که روزگاری برای خود به قول قدیمی ها برو و بیایی داشت به دستور قضایی پلمپ شد.
متأسفانه در سال های گذشته آن قدر بی توجهی و جفا در حق این سالن نمایش شد که وضعیت غیربهداشتی و نامناسب سرویس ها، راهروها، سالن و صندلی های فرسوده موجب شد تا پای دادستانی به این سالن باز شود و حکم پلمپ برای آن صادر شود.
سینما بازگشایی می شود
حال بازگشایی این سالن نمایش منوط به بازسازی و نوسازی اعلام شده است هرچند که پیش ازاین شایعاتی پیرامون تصمیم صاحبان آن مبنی بر تغییر کاربری در فضای مجازی شدت گرفت اما مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی می گوید: اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان مرکزی اجازه تغییر کاربردی این واحد فرهنگی را نمی دهد.
حجت الاسلام عباس دانشی بابیان اینکه مقدمات قانونی بازگشایی سینما فرهنگ اراک فراهم شده و به مدیر و سرمایه گذار این مکان فرهنگی نیز ۶ ماه فرصت داده شده تا مشکلاتی را که ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان مرکزی مطرح شده بود، رفع کند می افزاید: مدیر و سرمایه گذار اصلی سینما فرهنگ اراک عنوان کرده که ۶ ماه فرصت مناسبی برای تعمیرات اساسی و حل مشکلات این واحد فرهنگی کافی نیست و باید فرصت بیشتری برای این کار اختصاص داده شود.
وی ادامه می دهد: در همین راستا مذاکراتی با شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک مبنی بر مشارکت درراه اندازی سینما فرهنگ اراک انجام شده و درمجموع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار