به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالناصر همتی، پس از نشست امروز هیئت دولت گفت: بر اساس خبر هایی که داریم این منابع که با فشار دولت امریکا مسدود شده بود، احتمالا آزاد می شود.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: امیداوریم بتوانیم از این منابع آزاد شده برای تامین کالا های اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نیاز های ضروری مردم، استفاده کنیم.
همتی اضافه کرد: به کارشناسان بانک مرکزی اعلام کرده ایم که پیگیری کنند تا از منابعی که به تدریج آزاد می شود برای رفاه مردم استفاده شود.
وی درباره تامین ارز کالا های اساسی گفت: تامین کالا های اساسی برای کشور به طور جدی دنبال می شود و از این نظر، فراوانی کامل داریم.
رییس کل بانک مرکزی افزود: سال گذشته ۱۵میلیارد دلار دارو و کالای اساسی وارد کشور شد که این روند ادامه دارد.
همتی با تاکید بر حمایت بانک مرکزی از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، گفت: بانک مرکزی اعلام کرده بود که کسب و کار هایی که از کرونا آسیب دیده اند می توانند پرداخت تسهیلات خود را به تعویق بیندازند، اما پرداخت اقساط همه تسهیلات قرض الحسنه به مدت سه ماه به تعویق می افتد.
رییس کل بانک مرکزی اضافه کرد: بر این اساس، هیچ پرداخت قسطی برای تسهیلات قرض الحسنه در اسفند، فروردین و اردیبهشت انجام نمی شود.
همتی افزود:، اما برخی بانک ها از این بخشنامه، برداشت درستی نداشته و اعلام کرده بودند که اگر افراد تمایل داشته باشند، پرداخت اقساط شان به تعویق می افتد، بنابراین از حساب برخی افراد برداشت کرده بودند.
وی ادامه داد: دیروز بخشنامه جدیدی را به بانک ها ابلاغ کردیم که در آن تاکید شد هیچ وام قرض الحسنه ای نباید در این سه ماه، اخذ شود و اقساط آن ها باید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار