آن سوی خبــــــــر

روزنامه ایران پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴۳

فیس بوک با امکانات جدید به روزرسانی می شود
فیس بوک در تلاش است قابلیت هایی جدید برای کاربران ایجاد کند. یکی از مهم ترین قابلیت های جدید فیس بوک را می توان ویژگی مخفی کردن پروفایل کاربر از افراد دلخواهش دانست. به گزارش انتخاب، موضوع قابلیت محدود کردن وضعیت عمومی از سال 2018 مطرح و تاکنون نیز در مرحله آزمایشی قرار دارد. شاید برایتان سؤال باشد ویژگی محدود کردن وضعیت عمومی چیست. فیس بوک در قالب این ویژگی این امکان را برای کاربران فراهم می کند که نمایه خود را از دیدگاه افرادی که با وی دوست نیستند مخفی کنند. افزون بر این کاربران را براحتی می توانند مدیریت کنند که چه اطلاعاتی را در نسخه عمومی پروفایل های خود نمایش دهند.
این خبر بتازگی در توئیتر اعلام شد، از زمانی که به دلیل یک نقص امنیتی بزرگ اطلاعات حساب کاربری بیش از 50 میلیون نفر سرقت شده است. فیس بوک در وبلاگ خود در این خصوص نوشت: «ما به بررسی وضعیت امنیت میلیون ها حساب پرداختیم و اکنون امنیت کامل در محیط فیس بوک برقرار است.»
ممنوعیت همکاری شرکت های مخابراتی امریکا با هواوی
قرار است رئیس جمهوری امریکا بزودی فرمان اجرایی جدیدی صادر کند تا مانع استفاده شرکت های مخابراتی امریکایی از تجهیزات تولیدی شرکت هواوی شود.
به گزارش مهر، بهانه دونالد ترامپ برای صدور این فرمان نگرانی های کاخ سفید در حوزه امنیت ملی است اما چنین اقدامی باعث خواهد شد تا تجارت شرکت های مختلف تجاری با هواوی در امریکا به طور کامل مختل شود. سه مقام دولت امریکا که از این تصمیم ترامپ مطلع هستند، به رویترز گفته اند وی از یک سال قبل در حال بررسی شرایط به منظور صدور فرمان مذکور بوده و به احتمال زیاد بزودی آن را صادر ...