نسل آینده بوستر های اسپیس ایکس با باند فرود متحرک +تصاویر

باشگاه خبرنگاران پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۴:۵
اسپیس ایکس با استفاده از نوعی پهپاد دریایی با قابلیت حرکت و هدایت از راه دور، به موشک ها امکان فرود در وسط دریا را می دهد.

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، موشک فالکون هوی Falcon Heavy شامل سه بوستر است که پس از بلند شدن و رسیدن به ارتفاع و سرعت مناسب از آن جدا شده و به زمین باز می گردد.
مقام های شرکت اسپیس ایکس برای کاهش هزینه تولید موشک های فضایی از نسل جدید بوستر هایی استفاده می کنند که پس از اتمام ماموریت خود به زمین باز خواهند گشت و کارشناسان می توانند از آن ها در ماموریت های آتی استفاده کنند.
به تازگی در تاریخ ۱۱ آپریل سال جاری اسپیس ایکس با موفقیت موشک فالکون هوی را برای ارسال ماهواره Arabsat ۶A مورد استفاده قرار داده است و بوستر ها به زمین بازگشته اند.
۲ بوستر اسپیس ایکس پس از پایان ماموریت خود با موفقیت به زمین بازگشتند و بوستر سوم روی یک شناور قابل کنترل از راه دور و خودران فرود آمد.
اما کارشناسان اسپیس ایکس در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده اند با توجه به وجود وضعیت توفانی در دریا، بوستر اصلی موشک نتوانسته است فرودی موفق انجام داده و با انحراف از مسیرحرکتی خود، گم شده است.
به گفته مقام های اسپیس ایکس این نخستین بار است که یکی از بوستر های موشک فضایی فالکون هوی در دریا گم می شود. بوستر اصلی فالکون هوی طراحی متفاوت نسبت به بوستر فالکون ۹ دارد، زیرا موشک فالکون هوی سه مرحله ای است.
کارشناسان افزون بر مواج بودن ساحل فلوریدا، یکی دیگر از دلایل گم شدن بوستر مرکزی موشک فضایی فالکون هوی را متناسب نبودن ساختار پهپاد دریایی octagrabber با بوستر فالکون هوی می دانند. این پهپاد دریایی در آزمایش موشک فضایی فالکون ۹ موفق بوده است، اما نیاز به دگرگونی هایی در ساختار خود برای هماهنگ شدن با بوستر ...