چرا بایستی دولت سلبریتی ها را از دادن مالیات معاف کند؟ آیا این معافیت، دستمزد کارکرد انتخاباتی این گروه است؟

به گزارش مشرق ، پس از گذشت حدود ۲ هفته از پایان اغتشاشات بنزینی آشوبگران که با موج سواری بر روی اعتراضات به حق مردم دست به اقدامات خرابکارانه و تخریب اموال مردم و بیت المال زده بودند، ناگهان برخی از سلبریتی ها در اقدامی هماهنگ با انتشار عکس و متن های متحدالشکل به حمایت از آشوبگران پرداختند.
بیشتر بخوانید:
این اتفاق درحالی رخ داد که بیکاری، سطح درآمد پایین، گرانی اجناس، بالارفتن مجدد قیمت ارز و مشکلات اقتصادی جامعه کمتر از سوی سلبریتی ها در ایام اخیر مورد انعکاس قرار گرفته بود و از سوی دیگر رسانه های معاند و ضد انقلاب از جمله بی بی سی، صدای آمریکا، رادیو زمانه و... نیز بلافاصله بعد از انتشار این بیانیه در حمایت اغتشاشگران، شروع به فضاسازی سنگین علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران کردند.
نکته قابل تامل اینکه اکثر امضا کنندگان این بیانیه که علاوه بر حمایت از آشوبگران، یک بار هم واژه دولت را بکار نبرده بودند، از جمله افرادی هستند که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ از طرفداران روحانی بوده و با دوقطبی سازی کاذب و سیاه نمایی علیه رقبای وی در جامعه نقش بسیار پررنگی در رأی آوری روحانی داشتند. اما بعد از ۶ سال ناکارآمدی و بی تدبیری دولت در اوضاع اقتصادی کشور، مخالفتی با دولت روحانی بروز نمی دهند و پیکان انتقادهایشان را به سمت حاکمیت نشانه می روند.
همزمانی دفاع عجیب نوبخت از فرار مالیاتی با بیانیه نویسی
نقطه عطف و تلاقی عجیب بیانیه اخیر برخی از سلبریتی ها زمانی مشخص می شود که محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه دستوری سریع و فوری درباره مالیات آنها ابلاغ می کند. معاون رئیس جمهور در توئیتی اعلام کرد که ...

سرخط اخبار