نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد صداوسیما اظهار کرد: خبرنگاری می گوید ما برای بی طرفی تصویر کسی را نشان نمی دهیم ولی از آن سو برنامه ۱۰۰ درصد تبلیغاتی شهردار سابق را در دانشگاه علامه طباطبایی نشان می دهند.

به گزارش ایسنا، بهروز نعمتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: یکی از بحث های مهم این روزهای کشور این است که آیا مجلس شورای اسلامی در راس امور قرار دارد یا خیر؟ افرادی که در این خصوص موضوعاتی را مطرح می کنند دارای چه انگیزه ای هستند؟ چرا افرادی به دنبال تضعیف مجلس شورای اسلامی بوده و این موضوع را که مجلس نسبت به مجالس گذشته عملکردی ضعیف داشته را طرح می کند؟
وی ادامه داد: این در حالی است که در این دوره مجلس شورای اسلامی بیش از ۱۰۵ طرح و لایحه را به قانون تبدیل کرده است و در حوزه نظارتی نیز به همین صورت عمل شده است. تعداد کل تذکرات به رییس جمهور تا به امروز ۹۴۹۲ فقره سوال از رییس جمهور در یک مرحله و آن هم ۵ سوال، بیش از ۳۳۳۶ سوال از وزرا بیش از ۲۱۲ مورد تحقیق و تفحص، ۹۹ مورد درخواست ماده ۲۳۴ و ۳۱ مورد گزارشات نظارتی ارائه شده توسط کمیسیون های ویژه و کمیسیون اصل ۹۰، ۳۹ مورد استیضاح نیز در این دوره انجام شده است.
وی ادامه داد: حال با وجود این عملکرد چرا این مجلس را مورد حمله قرار می دهند؟ با مروری بر این موضوعات می توان نتیجه گرفت عده ای به هر دلیلی که در دوره گذشته نتوانستند اکثریت مجلس را داشته باشند از همان روزهای اول به دنبال تخریب مجلس بودند. با تشکیل گروه های هفت نفره، برگزاری جلسات متعدد در مراکز و مساجد هتک حرمت به مجلس شورای اسلامی و نمایندگان توسط برخی روحانیون که مجلس هم نسبت به آن عکس العملی نشان نداد که همه و همه از این موضوع نشأت می گیرد که عده ای شکست خوردند ولی شکست را نپذیرفته و به دنبال تخریب مجلس شورای اسلامی بودند.
نعمتی اشاره کرد: در صداوسیما نیز مباحثی ...

سرخط اخبار