راهکارهایی ساده برای ترک سیگار

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۱
ترک سیگار نیازمند اراده ای قوی است و از این رو باید مغز خود را به گونه ای آموزش دهید که در پی توقف سیگار کشیدن باشد!

به گزارش مشرق، سیگار کشیدن یک عادت مضر و ویرانگر برای سلامت انسان محسوب می شود. سیگار حاوی سموم مختلفی است که می توانند افراد سیگاری را در معرض ابتلا به بیماری های مختلف مانند بیماری قلبی، بیماری ریوی و سرطان قرار دهند.
به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا از هر پنج فرد سیگاری در این کشور یک نفر جان خود را به واسطه استفاده از آن از دست می دهد که سالانه مرگ بیش از ۴۸۰ هزار نفر را شامل می شود. در شرایطی که اقدامات مختلفی در راستای کاهش استفاده از سیگار و ترک عادت مضر سیگار کشیدن در جهان انجام می شوند، اما آثار اعتیادآور نیکوتین این کار را دشوار می کند.
با این وجود برای ترک سیگار هیچگاه دیر نیست. روش های مختلفی برای کمک به این کار و حفظ یک سبک زندگی سالم وجود دارند که کارایی آن ها نیز اثبات شده است.
سرگرمی
چیزی انتخاب کنید که نیازمند توجه شما باشد. آشپزی یاد بگیرید یا پیاده روی، دوچرخه سواری، بسکتبال یا هر سرگرمی دیگری را که می تواند حواس شما از سیگار پرت کند، امتحان کنید.
فعالیت های داخلی و فضای باز که جسم و روان شما را به طور همزمان درگیر می کنند، گزینه های بهتری هستند، اما از مواردی که می توانند به سلامت شما آسیب برسانند، مانند انجام بازی های رایانه ای در طولانی مدت که به یک سبک زندگی کم تحرک منجر می شود، پرهیز کنید.
تقویت اراده
چالش های بسیاری در مسیر مبارزه با اعتیاد به سیگار وجود دارند. سیگار محصولی بسیار وسوسه انگیز است و این اثر را در فرد ایجاد می کند که برای کسب آرامش به آن نیازمند است.
با این وجود، سیگار کشیدن تنها به آرامی به بدن شما آسیب می رساند.
ترک سیگار نیازمند اراده ای قوی است. مغز خود را ...

سرخط اخبار