کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی در راستای دسترس پذیری منابع دیجیتال برای پژوهشگران سرتاسر کشور، از ابتدای شیوع ویروس کرونا، ۱۲ ایستگاه جدید مطالعه دیجیتال را در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی کشور راه اندازی کرده است.

به گزارش قدس آنلاین ، مهدی کریمی، مسئول امور سازمان دهی و توسعه منابع دیجیتال سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، با اعلام این خبر، تعداد ایستگاه های مطالعه دیجیتال ایجادشده در کشور را با احتساب ایستگاه های مطالعاتی ایجادشده، ۴۲ پایگاه بیان کرد.
وی راه اندازی پایگاه های ایجادشده را در راستای دسترسی راحت تر پژوهشگران به منابع دیجیتال دانست و گفت: سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی بنا دارد با ایجاد ایستگاه های مطالعه دیجیتال در مناطق محروم، زمینه مطالعه را برای علاقه مندان به حداکثر برساند.
کریمی، به برخی مراکز و کتابخانه های دارای ایستگاه مطالعاتی دیجیتال اشاره کرد و کتابخانه های آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در طبس، کتابخانه امام رضا(ع) در محمدآباد و گناباد، کتابخانه آیت الله شهید مدرس(ره) در کاشمر و کتابخانه حضرت امیرالمؤمنین(ع) مشهد، مؤسسه بیت المهدی(عج)، کتابخانه مرکز آموزشی فرزانگان و مرکز نیکوکاری توان یابان را از جمله آن مراکز بیان کرد.
کریمی افزود: با راه اندازی ایستگاه مطالعه دیجیتال در این کتابخانه ها، امکان بهره مندی از افزون بر صد هزار کتاب و مقاله به صورت محلی در هر ایستگاه از طریق بیش از ۲۵۰ سامانه نرم افزاری همچون جامع التفاسیر، جامع الاحادیث، مکتبه الشامله، کتابخانه اهل البیت(ع) و ... فراهم شده است.
وی تصریح کرد: با راه اندازی ایستگاه های مطالعاتی دسترسی به بیش از ۱۰ پایگاه علمی و پژوهشی ملی همچون نورمگز، نورلایب، سیویلیکا، ایران نمایه و... و ۲ هزار پایگاه علمی و پژوهشی بین المللی همچون ساینس دایرکت، اشپرینگر، امرالد و ... با امکان بازیابی بیش از صد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار