سومین دیدار منطقه ای فرمانده سنتکام پس از ورود به لیست تروریستی ایران

فارس نیوز دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۵
فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه (سنتکام) در سومین دیدار خود با سران منطقه پس از تروریستی اعلام شدن سنتکام در ایران، با شاه سعودی دیدار کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ژنرال «کنت مکنزی» فرمانده سنتکام امروز دوشنبه در کاخ الیمامه در ریاض با «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی دیدار کرد.
خبرگزاری عربستان سعودی ( واس ) با اعلام این خبر افزود که در این دیدار، روابط دوجانبه آمریکا و عربستان و آخرین تحولات منطقه بررسی شد.
در این دیدار همچنین «عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز» وزیر کشور، «ابراهیم بن عبدالعزیز العساف» وزیر خارجه و «خالد بن عبدالرحمن العیسی» وزیر مشاور و رئیس دیوان پادشاهی عربستان سعودی حضور داشتند.
همچنین «کریستوفر هنزیل» کاردار سفارت آمریکا در عربستان سعودی، ژنرال «هاگلر» وابسته نظامی سفرت و تعدادی از مسئولان آمریکایی حضور داشتند.
ژنرال مکنزی روز یکشنبه (دیروز) نیز در سفری به دوحه با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر دیدار کرد. ( جزئیات بیشتر )
فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا «سِنتکام» اجرای تعداد زیادی از عملیات های نظامی در کشورهای منطقه از جمله سوریه، یمن، عراق و افغانستان را بر عهده دارد. پس از آنکه آمریکا در 19 فروردین، سپاه را در لیست تروریستی خود قرار داد، متقابلا ایران نیز نیروهای آمریکا در منطقه (سنتکام) را تروریستی اعلام کرد.
هفته پیش نیز ژنرال مکنزی فرمانده گروه تروریستی «ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا» در بغداد با «برهم صالح» رئیس جمهور عراق دیدار کرده بود.