عارف در رویای ریاست؛ آخرین مبارزه سیاسی در مجلس

مثلث آنلاین یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۷
​ آخرین انتخابات هیات رییسه مجلس دهم روز یکشنبه / 5 خرداد ماه 98 برگزارخواهد شد و سه فراکسیون سیاسی مجلس (امید، نمایندگان ولایی و مستقلین ولایی) خود را برای این آخرین مبارزه سیاسی درون پارلمانی در دوره دهم مجلس آماده می کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
برگزاری آخرین انتخابات هیات رییسه مجلس دهم با توجه به اینکه سال پایانی کار مجالس همواره سال انتخاباتی نمایندگان نیز هست و طبیعتا اینکه درآستانه برگزاری انتخابات مجلس، چه کسی رییس باشد و چه کسانی نواب رییس و اعضای هیات رییسه، اهمیتی قابل توجه خواهد داشت. 
بررسی امروز 29 اردیبهشت ماه روزنامه ها، خبرگزاری ها و تارنماهای داخلی نشان می دهد که رسانه های اصلاح طلب به موضوع انتخابات هیات رئیسه مجلس توجه بیشتری نشان داده و هر 3 فراکسیون تاکید دارند که هنوز در این رابطه به اجماع نرسیده و برنامه مشخصی ندارند.
در مقابل تعداد اندکی از رسانه های منتسب به جریان اصولگرا با انتشار اخبار صرف که حاکی از زمان برگزاری این انتخابات است، به موضوع پرداخته اند. 
** لاریجانی یا عارف ؟ 
روزنامه شرق با اشاره به انتخاب هیات رئیسه مجلس دهم در پنجم خرداد و با تیتر'لاریجانی همچنان شانس اول' نوشت: در حالی که به نظر می رسد 11 سال ریاست علی لاریجانی بر قوه مقننه به ایستگاه دوازدهم نزدیک می شود. فراکسیون امید از آغاز مجلس دهم به جایگاه نواب رئیس رضایت داده. محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون، هم در این سال رقابت ریاست مجلس را به لاریجانی واگذارکرده. هنوز مشخص نیست که او برای آخرین بار نامزد انتخابات مجلس خواهد شد یا نه. هرچند نمایندگان امیدی از تشکیل کمیته انتخابات هیات رئیسه در این فراکسیون خبر دادند؛ اما شنیده ها حاکی از آن است که این کمیته هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است. 
**مجلس فراکسیون ها 
ابتکار نوشت: به هر روی، گرچه عمر هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در مجلس چهارم از دیگر سال ها کوتاه تر و ...

سرخط اخبار