پترن، عنصری تکرارشونده است که بر یک شبکه منظم و یکنواخت قرار می گیرد. پترن ها چه در پارچه به کار روند و چه در پوشش دیوارها و کف به سطوح اتاق هیجان دیداری می دهند.
استفاده از پترن
ترس بیشتر افراد برای استفاده از پترن ها، شلوغی و ایجاد عدم توازن در دکوراسیون است، اما در حقیقت، ترکیب پترن در دکوراسیون زمانی که به درستی استفاده می شود، می توانند جذابیت های داخلی را افزایش دهند، اما هنگامی که به اشتباه استفاده می شوند، ممکن است یک فضای ایده آل با دکوراسیونی متناسب را نیز خراب کرده و در آن عدم توازن ایجاد کنند. از این رو با این نوشتار از مجله دلتا در ادامه با برخی نکات کاربردی در مورد نحوه ترکیب متناسب پترن ها همراه باشید.
تصمیم گیری درباره طرح رنگی
اول و مهمتر از همه، شما باید بدانید که چه رنگی برای دکوراسیون داخلی شما مناسب است. رنگ هایی را انتخاب کنید که با هم ترکیب زیبایی ایجاد می کنند. این یک شروع خوب برای انتخاب رنگ پترن ها خواهد بود. به عنوان مثال اگر در دکوراسیون منزل رنگ های سیاه و سفید دارید می توانید از خال خال یا راه راه سفید مشکی استفاده کنید و الگوی رنگی موجود در دکوراسیون را در پترن ها نیز تکرار نمایید. مزیت انجام این کار ایجاد هماهنگی و نگاهی منسجم در دکوراسیون فضاست.
از طرح های چاپی و پترن مورد علاقه خود شروع کنید
از طرح های چاپی و گرافیکی و پترن های مورد علاقه خود کمک بگیرید و سپس با رنگ های به کار رفته در دکوراسیون منزل آن ها را امتحان کنید یا در صورت علاقه، از رنگ های دارای هارمونی با سایر اجزا یا در تضاد کامل برای ایجاد نقاط کانونی و قسمت های مورد علاقه برای قرار دادن مرکز توجه بصری از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار