یزد- ایرنا- معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد یزد با بیان اینکه حدود ۱۵هزار نیکوکار، مجمع و تشکل با مراکز نیکوکاری محله در این استان همکاری دارند گفت: نیکوکاران یزدی در ۶ ماهه امسال ۱۲ میلیارد و ۳۸۶ میلیون تومان از طریق این مراکز به نیازمندان کمک کردند.

غلامرضا مشعل چی افزود: هم اکنون ۶۶ مرکز نیکوکاری برای خدمت رسانی به محرومان یزدی فعالیت می کنند و کمک های اهدایی به مراکز نیکوکاری به صورت نقدی و کالا و در بخش های مختلفی ازجمله طرح اکرام ایتام و محسنین، کمک هزینه سفرهای زیارتی، اشتغال، اطعام، مسکن، درمان، زکات، کفاره، کمک هزینه ازدواج و جهیزیه، سبد کالا و لوازم ضروری زندگی(معیشت)، نذر و قربانی، صدقات، آزادی زندانیان، جشن عاطفه ها و نیکوکاری، پوشاک و البسه و کمک های موردی بوده است.
به گزارش روابط عمومی کمیته امداد یزد وی با اشاره به اینکه بیش از شش هزار خانوار نیازمند از خدمات مراکز نیکوکاری استفاده می کنند، ادامه داد: ۶۶ مرکز نیکوکاری محله در استان یزد برای خدمت رسانی به نیازمندان با کمیته امداد همکاری دارند.
وی تصریح کرد: مراکز نیکوکاری در سه بخش محله محور، تخصصی و صنفی با شعار مردم برای مردم در حال فعالیت و گسترش است.
مشعل چی یادآور شد: واگذاری امور به مردم، شناسایی نیازمندان واقعی محله، شناسایی و جذب خیران محله، پیوند نیازهای محرومان محله با توانمندی های خیران محله، استفاده از حضور و تخصص مردم، احیای حقوق همسایگی، تقویت همبستگی های اجتماعی، مردمی شدن حمایت های اجتماعی، احیای فرهنگ انفاق، نیکوکاری و نوع دوستی، جمع آوری کمک های مردمی و توزیع آن بین نیازمندان و افزایش اعتماد عمومی از جمله فواید و کارکردهای مراکز نیکوکاری محله است.
طی سال ۹۷ نیکوکاران یزدی ۱۹ میلیارد و ۳۹۴ میلیون تومان به صورت نقد، کالا و خدمات مستقیم به نیازمندان استان از طریق مراکز نیکوکاری کمک کردند.
۶۱۹۷

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار