نمایشگاه آثار خوشنویسی هنرمندان ایرانی با عنوان «خوشنویسی میراث ماندگار» شب گذشته ۲۵ تیرماه به صورت مجازی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو- ایران، حجت الله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و محمد حیدری استاد رشته خوشنویسی شب گذشته ۲۵ تیرماه مهمان برنامه زنده نت گپ های یونسکویی در صفحه اینستاگرام این مؤسسه با اجرای عبدالمهدی مستکین بودند.
در ابتدای این برنامه حجت الله ایوبی گفت: در این ایام کرونایی همه هنرمندان تلاش کردند تا به طریقی لحظات خوبی را برای مردم رقم بزنند و در صحنه بودند تا در برابر این مصیبت تاب بیاوریم. من در موج اول کرونا، گرفتار این بیماری شدم اما بعد از بهبودی در یونسکو به این فکر کردیم که در این ایام چه باید کنیم. به این نتیجه رسیدیم که فراخوان «تیمارگران عشق» را ارائه بدهیم تا از پزشکان و کادر درمان تجلیل کنیم، بعد از آن هم گفتگوهای اینترنتی را رقم زدیم. این اتفاق در ابتدا برای خیلی از اساتید هنر دشوار بود، برخی از آنها حتی اینستاگرام نداشتند اما رفته رفته نسبت به این امر اعتماد کردند، آمدند و سخنان نغز و درخشان گفتند. بعد از آن فضای اینستاگرام جدی تر شد و مردم از دیدار هنرمندان محروم نماندند.
وی افزود: ما فراخوان موسیقی هم دادیم که مردم عشق خود را نشان دادند به طوری که فکر نمی کردیم از این فراخوان چنین استقبالی شود.
ایوبی اظهار کرد: ایران کشور رنگ و هنر است از همین رو به نظرمان رسید که باید یک فضای خوب را در بستر نت فراهم کنیم، این کار را با خوشنویسی آغاز کردیم و دلبستگی خودمان را نسبت به آن نشان بدهیم. خوش نویسی هنری است که جوانان این رشته بسیار با ادب هستند و احترام استاد خود را به خوبی نگه می دارند. خوشنویسی هنر متفاوت و میراث کهن ماست. خوشنویسان میراث داران کهن ...

سرخط اخبار