مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه ثبت نام 400 نفر از فرهنگیان در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن استان قم به تایید نهایی رسیده است، بیان کرد: دو قطعه در مناطق خوش آب و هوای استان برای مسکن فرهنگیان در نظر گرفته شده است که یکی از آن ها در منطقه پردیسان روبروی دانشگاه آزاد قم واقع شده است.

حمیدرضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن فرهنگیان استان قم گفت: دو قطعه زمین مرغوب برای مسکن فرهنگیان در نظر گرفته شده که در آینده نزدیک مراسم کلنگ زنی هر دو قطعه زمین توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه این دو قطعه زمین در خارج از محدوده شهری و نیز در روستاهای قم نیست، تصریح کرد: این دو قطعه در مناطق خوش آب و هوای استان برای مسکن فرهنگیان در نظر گرفته شده است که یکی از آن ها در منطقه پردیسان روبروی دانشگاه آزاد قم واقع شده است.
شیخ الاسلام با بیان اینکه ثبت نام 400 نفر از فرهنگیان در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن استان قم به تایید نهایی رسیده است، بیان کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان قم، زمان اتمام ساخت و ساز مسکن فرهنگیان و تحویل آن را دو سال آینده اعلام کرده است.
شیخ الاسلام مسکن فرهنگیان را فرصتی برای خانه دار شدن بسیاری از معلمانی که بی خانه هستند دانست و گفت: یکی از شرایط اعطای زمین به فرهنگیان این است که سند مالکیت زمین یا مسکنی به نام فرد نباشد.
معوقات معلمان استان پرداخت شده است؟
وی در خصوص کمبود نیروهای استخدامی در آموزش و پرورش استان اظهار کرد: هم اکنون 15 هزار و 500 معلم در استان مشغول به فعالیت هستند با این وجود، آموزش و پرورش قم، به علت افزایش آمار بازنشستگی در استان، با کمبود حدود 3 هزار نیرو مواجه است و بخش محدودی از این کسری نیرو از طریق اضافه کار نوبت دوم معلمان توانمند و جذب نیرو از دانشگاه فرهنگیان و معلمان حق التدریسی برطرف می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم از جذب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار