معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بستری ۶۹۹ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا در بیمارستان های استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آخرین وضعیت مربوط به کروناویروس در استان فارس، از بستری ۶۹۹ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان خبر داد.
دکتر عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس، ۲۷۵ هزار و ۸۶۰ نفر از مردم استان تحت آزمایش های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۴۹ هزار و ۳۷۸ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، چهار هم استانی در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند، مجموع مرگ و میر مبتلایان به کووید ۱۹ در استان را از ابتدا تاکنون، ۹۲۵ نفر اعلام کرد.
به گفته معاون بهداشت دانشگاه، ۴۵ هزار و ۸۴۷ نفر نیز در فارس با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص یافته و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند که معادل ۹۳ درصد افراد مبتلایان هستند.
دکتر همتی با اعلام آمار تجمعی موارد ابتلا به کووید۱۹ در شهرستان های دانشگاه علوم پزشکی شیراز توضیح داد: شیراز با ۲۲ هزار و ۶۸۰ مورد ابتلا بیشترین تعداد را در استان داشته و شهرستان های کازرون با دو هزار و ۱۰۸ مورد؛ مرودشت با هزار و ۵۱۸ مورد؛ داراب هزار و ۱۱ مورد؛ کوار ۸۷۳ مورد؛ لامرد ۸۰۴ مورد؛ قیروکارزین ۷۵۲ مورد؛ زرین دشت ۷۴۱ مورد؛ آباده ۷۰۷ مورد؛ فیروزآباد ۶۳۵ مورد؛ ممسنی ۶۳۰ مورد؛ مُهر ۴۷۱ مورد؛ فراشبند ۴۴۹ مورد؛ زرقان و سپیدان هر کدام ۴۴۴ مورد؛ استهبان ۴۲۵ مورد؛ کوه چنار ۴۱۴ مورد؛ اقلید ۳۷۷ مورد؛ پاسارگاد ۳۲۷ مورد؛ خرم بید ۳۰۸ مورد؛ نی ریز ۲۵۹ مورد؛ رستم ۱۸۷ مورد؛ ارسنجان ۱۷۲ مورد؛ سروستان ۱۷۰ مورد؛ بیضا ۱۵۴ مورد؛ خرامه ۱۵۰ مورد؛ بوانات ۱۴۰ مورد؛ ...

سرخط اخبار