گرکان | مصرف ماهی در ایران با مصرف جهانی فاصله دارد

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳
گرکان | مصرف ماهی در ایران با مصرف جهانی فاصله دارد
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: یکی از ضرورت های ما در سازمان شیلات ایران اصلاح الگوی تغذیه عمومی است و میزان مصرف ماهی و میگو در ایران و گلستان با مصرف جهانی فاصله دارد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، نبی الله خون میرزایی پیش از ظهر امروز در جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان اظهارداشت: روند توسعه آبزی پروری در استان گلستان درخشان بوده و با توجه به ظرفیت های آتی استان, امید است این مسیر با قدرت ادامه یابد.
رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: یکی از ضرورت های ما در سازمان شیلات ایران اصلاح الگوی تغذیه عمومی است.
وی افزود : ممانعت استفاده از نمک, شکر, نوشابه های گازدار, روغن ضامن سلامتی است و توجه به مصرف موادی مانند گوشت سفید, شیر, تخم مرغ و سبزیجات باید در دستور کار قرار گیرد و جشنواره هایی از این دست می تواند در اصلاح الگوی تغذیه مفید باشد.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه میزان مصرف ماهی و میگو در ایران و گلستان با مصرف جهانی فاصله دارد، باید مصرف آبزیان با نگاه غذا دارو مورد توجه باشد چرا که می تواند سبب پیشگیری از بیماری در شهروندان شود.
گیلان| پارک ملی بوجاق کیاشهر از حضور صیادان غیر مجاز ماهی پاکسازی شد
تصویب 37 طرح پرورش ماهیان خاویاری در بنیاد علوی
مرگ 5 ماهیگیر در ترکیه به خاطر گازگرفتگی در چادر
خون میرزایی گفت: سلامت شهروندان موضوعی فرابخشی است و باید دستگاه های مختلف در این مسیر همکاری داشته باشند.
رئیس سازمان شیلات ایران خاطر نشان کرد: استان گلستان ایرانی کوچک است که سالانه 20 میلیون مسافر از این استان عبور می کنند و بیشتر ایرانیان حداقل یک بار از این استان عبور کردند و خون گرمی و مهمان نوازی این مردم را احساس کرده اند.

[ مشاهده متن کامل گرکان | مصرف ماهی در ایران با مصرف جهانی فاصله دارد خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم