وبینار «تصوف و عرفان در ادبیات فارسی و ادبیات عرب» به مناسبت سالروز گرامیداشت شاعر و عارف بزرگ، مولانا جلال الدین رومی در لبنان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، هشتم مهرماه در تقویم رسمی کشور به عنوان «روز بزرگداشت مولوی» ثبت شده است. موضوع «عشق الهی» همچنان فصل مشترک میان ادبیات فارسی و عربی است و هر یک از شعرا با زبان و ادبیات خود از آن یاد کرده اند.
رایزنی فرهنگی ایران در لبنان به مناسبت سالروز گرامیداشت شاعر و عارف بزرگ، مولانا جلال الدین رومی، نشستی وبیناری را هفتم مهرماه با عنوان «تصوف و عرفان از نگاه ادبیات فارسی و ادبیات عربی» اساتید و کارشناسان زبان فارسی و عربی برگزار می کند.
در این وبینار خانم دلال عباس، پژوهشگر و استاد ادبیات دانشگاه لبنان با موضوع «تأثیرپذیری شیخ بهایی از اشعار مولانا»، محمدعلی آذرشب، استاد ادبیات عرب دانشگاه تهران با موضوع «گفتمان انسانی در مثنوی جلال الدین رومی» و قیصر مصطفی، پژوهشگر و استاد ادبیات در مراکز آموزش عالی الجزایر با موضوع «تأثیر تصوف وعرفان در ادبیات فارسی و عرب» سخنرانی خواهند کرد.
در بخشی از وبینار نیز شیرین عبدالنعیم محمد حسنین، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشکده ادبیات دانشگاه «عین شمس» مصر با موضوع «برداشت های قرآنی در مثنوی مولوی»، محمد صالح صرخوه، ادیب و شاعر و عضو کارگاه آموزشی فلسفی سهروردی کویت با عنوان «روشن شدن زبان صوفی گری» و مصطفی محسن اللواتی، شاعر، نویسنده و روزنامه نگار عمان با محوریت «جلال الدین رومی، پل فرهنگی میان ملت ها» سخنرانی می کنند.
همچنین «عرفان نظری و عملی (سیر و سلوک) از نگاه ابن عربی و جلال الدین رومی» عنوان سخنرانی میرفت سلمان، مدرس زبان فارسی در دانشگاه های تشرین، لاذقیه، البعث، حمص و مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه سوریه خواهد بود.
مریم میرزاده، نویسنده و مترجم وبینار خواهد بود و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار