یزد- ایرنا- استاندار یزد با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در مورد شیوه برگزاری عزاداری ماه محرم در سوگ سالار شهیدان امام حسین (ع) در استان و با توجه به شیوع موج دوم ویروس کرونا ،گفت: مسوولان و نمایندگان رسانه های گروهی نقش تاثیرگذاری در تبیین شرایط موجود و اعلام دقیق موارد به مردم بر عهده دارند.

محمدعلی طالبی در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که به منظور بررسی آخرین وضعیت بیماری و نحوه اجرای آخرین مصوبات به خصوص در ارتباط با چگونگی برگزاری مراسم ماه محرم برگزار شد افزود: یزدی ها همواره در مراسم محرم شور و شعور حسینی را با هم داشته اند و معتقدیم با این پیشینه در رعایت پروتکل های بهداشتی نیز اهتمام لازم را دارند.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، وی با بیان اینکه بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، تصمیم گیری در خصوص شیوه برگزاری عزاداری های محرم به اداره تبلیغات اسلامی و هیات های مذهبی واگذار شده است ادامه داد: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در کنار حمایت از این تصمیمات بر آنها نظارت کرده و دستگاه ها ملزم به همکاری حداکثری هستند.
وی خاطر نشان کرد: با حضور مدیران دستگاه های مسوول به مدیریت تبلیغات اسلامی، کارگروهی برای بررسی موارد خاص مربوط به مراسم ماه محرم در استان تشکیل می شود.
استاندار یزد بر لزوم ایجاد شرایط دورکاری به ویژه برای کارمندان دارای شرایط خاص و معلولیت در وضعیت قرمز اشاره کرد و گفت: نظارت دانشگاه علوم پزشکی بر اجرای پروتکل های بهداشتی و حمایت های تأمین اجتماعی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارکنان افزایش یابد.
استان یزد یک هزار و ۵۰۰ هیات مذهبی دارد.
همپنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( سه شنبه) گفته بود که از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۸۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار آنها به ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر رسید.
سیما سادات لاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار