کرج -ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز از فعال سازی ۱۰۰ ایستگاه طرح آمران سلامت بر اساس بیانات مقام معظم رهبری ، برای کنترل کرونا در این استان خبر داد.

محمدباقر خلفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده ۵۰ ایستگاه آمران سلامت در شهرستان پرجمعیت کرج و بقیه در شهرستان های فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد و طالقان فعال شده اند.
وی خاطرنشان کرد: اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر با برپایی چادر در مکان های شلوغ، فروشگاه ها، ورودی مترو ، ترمینال های مسافرتی و سایر مکانها ، آموزش های لازم را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ارائه می دهند.
خلفی گفت : شرکت کنندگان در این طرح با تجهیزات حفاظتی بهداشتی هموطنان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق می کنند.
وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در ۹ ماه گذشته در سراسر جهان همه گیر شده است، بیان داشت: با توجه به اینکه تاکنون علم پزشکی نتوانسته واکسن و داروی قطعی برای این ویروس پیدا کند، برای مقابله با این بیماری، ارائه آموزش های همگانی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری ضروری است.
خلفی درخصوص سخنان حکیمانه حضرت آیت اله خامنه ای (مدظله العالی)، در دیدار با رییس جمهوری و مسوولان بهداشتی و درمانی، خاطرنشان کرد: در این دیدار مقام معظم رهبری ی بر تعامل دستگاه های متولی، شیوه های پیشگیری، بهره گیری حداکثری از ظرفیت های دستگاه های اجرایی و حضور نیروهای داوطلب، مخلص و مومن برای کنترل این ویروس تاکید کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری طرحی با عنوان آمران سلامت برای توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت های بهداشتی درمانی از افراد آسیب پذیر جامعه در مواجه به ویروس کرونا در جمعیت هلال احمر پایه گذاری شد.
طرح آمران سلامت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار