امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه مسؤولان باید دانشجویان توانمند را جذب کنند، گفت: امروز همه ملت ها و اندیشمندان آزادی خواه دنیا می دانند که ایران باید به دست خود ایرانی ها ساخته شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت، در مصلی این شهر با اشاره به فرمایشات رهبری در خطبه های نماز جمعه تهران اظهار کرد: بر مبنای فرمایش رهبری باید ملت ایران قوی شوند، ملت باید در عرصه های مختلف قدرت خود را افزایش داده و در این راه تلاش کند.
وی با اشاره به مؤلفه های مختلف قدرت و لزوم توجه به آن در ایران اسلامی گفت: قدرت فرهنگی یکی از مؤلفه های مهم است که ما هم باید در عرصه فرهنگ قوی شویم، چراکه همه بخش های جامعه متأثر از فرهنگ است.
امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم قدرت فرهنگی در کشور بیان کرد: در جامعه ای که فرهنگ در آن قدرتمند باشد ریزش از آن کمتر صورت می گیرد، چراکه متأسفانه دیده می شود که در کشور برخی ها مروج اباحه گری و لاابالی گری شده و می خواهند مردم را از ارزش های دینی و معنوی انقلاب اسلامی دور کنند.
خطیب جمعه رشت قدرت علمی ایران اسلامی را بسیار حائز اهمیت برشمرد و گفت: ایرانی می تواند هم خود را ساخته وهم می تواند دنیای پیرامون خود را بسازد.
وی با تأکید برافزایش قدرت اقتصادی در جامعه اسلامی افزود: امروز همه ملت ها و اندیشمندان آزادی خواه دنیا می دانند که ایران باید به دست خود ایرانی ها ساخته شود، امروز از رتبه ۷۴ علمی به رتبه هفدهم رسیده ایم و این نشان از توان و قدرت علمی ایران اسلامی است که باید بیش ازپیش افزایش پیدا کند.
فلاحتی با تأکید بر اینکه مسؤولان باید دانشجویان توانمند را جذب کنند، گفت: پارک علم و فناوری و مراکز دانش بنیان دو مرکز مهم علمی و امیدبخش ایران اسلامی هستند و مسؤولین حتی اگر نمی توانند برای آن ها موقعیت شغلی ایجاد کنند حداقل آن ها را دلداری داده و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار