وزیر خارجه با اشاره به ضرورت مقابله با کووید -۱۹، گفت: همه ما باید در مقابله با چنین چالش بزرگ جهانی به چندجانبه گرایی روی آورده و یک جانبه گرایی را رد کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست مجازی وزرای امور خارجه کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (CICA) با اشاره به ضرورت مقابله با کووید -۱۹، اظهار داشت: همه ما باید در مقابله با چنین چالش بزرگ جهانی یعنی مسأله ای که تمام تقسیمات جغرافیایی، سیاسی و اقتصادی - اجتماعی را به چالش کشیده است، اول و مهم تر از هر چیزی، به چندجانبه گرایی روی آورده و یک جانبه گرایی را رد کنیم.
متن سخنان وزیرر خارجه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس،
اجازه دهید در ابتدا از شما برای برگزاری این رویداد مهم تشکر و قدردانی و بهترین ها را برای دبیرکل جدید آرزو نمایم.
همکاران محترم،
ما برای پاسخ گویی به چالش های خاص زمان حاضر، به یکپارچه نمودن همکاری های خود در چارچوب سیکا نیازمندیم و لازم است نقش محوری سازمان را در پیشبرد چندجانبه گرایی و تضمین همکاری فراگیر حفظ نمائیم. بدون تردید، بسیج منابع با هدف مقابله مشترک با چالش بزرگی مانند کووید -۱۹ از ضرورت برخوردار است.
همه ما باید در مقابله با چنین چالش بزرگ جهانی یعنی مسأله ای که تمام تقسیمات جغرافیایی، سیاسی و اقتصادی - اجتماعی را به چالش کشیده است، اول و مهم تر از هر چیزی، به چندجانبه گرایی روی آورده و یک جانبه گرایی را رد کنیم.
ما به عنوان اعضای سیکا باید با تقویت همکاری های خود در چارچوب سازمان - در هماهنگی با سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی – در جهت تضمین دسترسی کامل، آزادانه و منصفانه به خدمات بهداشتی، دارو و تجهیزات پزشکی برای مردم خود از هیچ تلاشی فروگذار ننماییم. همچنین باید به گونه ای عمل کنیم تا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار