یک کارشناس بازار مسکن می گوید: قیمت مسکن تا پایان سال جهش چندانی ندارد و با رسیدن متوسط قیمت مسکن به متری ۲۴ میلیون تومان سازندگان از بازار مسکن عقب نشینی کرده اند.

به گزارش سایت طلا به نقل از تجارت نیوز،بررسی آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی حاکی از آن است در بازه زمانی مرداد ۹۲ تا شهریور ۹۹ قیمت مسکن در تهران ۵۳۳ درصد افزایش یافته است.
مطابق جدیدترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن، متوسط قیمت مسکن در مناطق 22گانه تهران در شهریور ماه 99 به 24 میلیون و 290 هزار تومان رسیده است.
بر اساس گزارش این بانک متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران۲۴ میلیون تومان است که نسبت به مرداد 99 و شهریور سال گذشته به ترتیب معادل 5.1 و 91.7 درصد افزایش را نشان می دهد. آیا با توجه به کاهش قیمت دلار ضرب آهنگ افزایش قیمت مسکن تا پایان سال متوقف خواهد شد؟
سازندگان مسکن عقب نشینی کردند
یک کارشناس بازار مسکن معتقد است که قیمت مسکن تا پایان سال جهش چندانی ندارد؛ چرا که به اعتقاد او با رسیدن متوسط قیمت مسکن به متری 24 میلیون تومان سازندگان از بازار مسکن عقب نشینی کرده اند.
منصور غیبی افزود: فعلا تقاضایی برای خرید خانه های کلنگی یا حتی کوچک متراژها نیز وجود ندارد. با افزایش سرسام آور قیمت مسکن سازندگان خانه نیز برای خرید خانه ها کلنگی عقب نشینی کرده اند. معتقدیم چنانچه روند بازارهای موازی مسکن همانند بازار ارز، طلا و بورس روند نرمالی داشته باشد قیمت مسکن تا پایان سال جهش چندانی نخواهد داشت؛ این در حالی که ممکن است بالعکس این موضوع نیز محقق شود.
چه عواملی بر بازار مسکن اثرگذار است؟
فعالان بازار دو عامل را نقش مهمی در بالارفتن یا کاهش قیمت خانه می دانند. نخست آن که چنانچه قیمت دلار بعد از انتخابات آمریکا با جهش مواجه شود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار