محققان دریافتند که ابتلای بیش از ۱۰ درصد از افرادی که به کووید-۱۹، شدید تر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از تکنولوژی نتورکس، محققان دریافتند که بیش از ۱۰ درصد از افرادی که به کووید-۱۹ شدید مبتلا می شوند، دارای آنتی بادی های غلط (اتوآنتی بادی) هستند که به جای حمله به ویروس عامل بیماری، به سیستم ایمنی حمله می کنند.
یافته های جدید دانشمندان "موسسه ملی سلامت" در توضیح اینکه چرا برخی از افراد به کووید-۱۹ شدید مبتلا می شوند، کمک می کند، نوشت این یافته ها همچنین ممکن است اولین توضیح مولکولی را در مورد دلیل مرگ بیشتر مردان نسبت به زنان در اثر کووید-۱۹ ارائه دهد.
۳.۵ درصد یا بیشتر افرادی که دچار کووید-۱۹ شدید می شوند دارای نوعی جهش ژنتیکی خاص هستند که بر ایمنی بدن تأثیر می گذارد. در نتیجه هر دو گروه پاسخ ایمنی موثری ندارند که این موضوع نیز به اینترفرون نوع یک بستگی دارد که مجموعه ای از ۱۷ پروتئین برای محافظت از سلول ها و بدن است که در برابر ویروس ها بسیار مهم هستند. خواه این پروتئین ها توسط آنتی بادی ها خنثی شده باشند یا به دلیل وجود ژن معیوب در مقادیر ناکافی تولید شده و یا باعث ایجاد یک واکنش ضد ویروسی ناکافی شده باشند، به نظر می رسد عدم وجود آن ها یک وجه مشترک در بین افرادی است که از ذات الریه ناشی از کووید-۱۹ رنج می برند.
تنوع گسترده در شدت بیماری ناشی از کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲، دانشمندان و پزشکان را متحیر کرده است. کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ می تواند سبب ایجاد یک عفونت شود و در بدترین حالت نیز سبب مرگ افراد می شود. از فوریه سال ۲۰۲۰، دکتر سو و دیگر محققان این موسسه داده های هزاران بیمار مبتلا به کووید-۱۹ را ثبت و ارزیابی کردند تا دریابند آیا عامل ژنتیکی این نتایج بالینی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار