نشست علمی با موضوع «حقوق اقلیت های دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران الگوی تحقق عدالت اجتماعی»برگزار و در این مراسم رهبران ادیان مختلف به مقام شهید سردار قاسم سلیمانی ادای احترام کردند.

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت های دینی خبرگزاری فارس، نشست علمی با موضوع «حقوق اقلیت های دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران الگوی تحقق عدالت اجتماعی» امروز ۲۴ دی ماه با حضور نمایندگان ادیان توحیدی و مسؤولان کشوری در تالار ایوان شمس برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، نمایندگان ادیان مختلف با یک شاخه گل به مقام شهید قاسم سلیمانی سردار بزرگ اسلام ادای احترام کردند. سپس آیاتی از کلام الله مجید تلاوت و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران پخش شد.
بعد از آن عنایت رضایی پور دبیر علمی این همایش اظهار داشت: برخی نمی خواهند ایران مستقل باشد، برای همین هزینه می کنند تا ایران را همچون سایر کشورها وابسته کنند اما مردم با بصیرت کشورمان این اجازه را به دشمنان نخواهند داد.
محورهای اصلی بیانیه گام دوم انقلاب/ نقش خود برای رسیدن به نظام انقلابی تمدن ساز را تبیین کنید
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دهه فجر سال گذشته بیانیه گام دوم انقلاب را ابلاغ فرمودند که این بیانیه راه ما را برای پیمودن مسیر آینده هموار می کند، خاطر نشان کرد: این بیانیه هفت محور اصلی همچون پژوهش و علم، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی و همچنین سبک زندگی اسلامی دارد که باید به آن ها توجه کنیم.
رضایی پور به لزوم نقش آفرینی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: یک سال از این بیانیه می گذرد که ما وظیفه داریم اولا این بیانیه را با نگاه راهبردی مطالعه کرده و بعد ببینیم وظیفه ما برای تحقق آن چیست. همه نهادها و سازمان ها و حتی افراد باید نقش خود را برای رسیدن به نظام انقلابی تمدن ساز تبیین کنند.
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار