واکنش اردوغان به طرح تحریمی سناتور آمریکایی

فارس نیوز پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۴
رئیس جمهور ترکیه به طرح تحریمی یک نماینده مجلس سنای آمریکا علیه ترکیه بعد از عملیات این کشور در شمال سوریه واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه بامداد پنجشنبه به انتقادات تند «لیندسی گراهام»، نماینده مجلس سنای آمریکا به عملیات ترکیه در شمال سوریه واکنش نشان داد.
اردوغان گفت:«این مرد صادق نیست. او در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل خواستار ملاقات با من شد. به او وقت ملاقات دادم. با او در مجموعه ریاست جمهوری در ترکیه هم دیدار کردم. به او درباره مبارزاتمان علیه PYD\YPG گفتم. آنها درباره خیلی چیزها، هیچ چیزی نمی دانند. از تونل های تروریست ها خبر ندارند. وقتی برگشت مقالاتی داشت مبنی بر اینکه اینها تروریست هستند و ارتباطی با کردها ندارند. حالا دارند بیانیه های عجیب غریب می دهد و ترامپ را تحت فشار قرار می دهد.»
اردوغان اضافه کرد: «مجبورم این رو بگویم. وقتی که ترامپ با من بود، با او تماس گرفت. ترامپ هنگام این تماس داخل هواپیما بود و داشت برای کارزار انتخاباتی به هیوستون پرواز می کرد. البته من با ترامپ صحبت کردم. گفت امروز برمی گردم و فردا ملاقات می کنیم. بعد از آن ملاقات هایی با ترامپ داشتیم و حالا گراهام دارد این حرف ها را می زند. قابل قبول نیستند. اگر با صداقت سیاست ورزی کنید دستاورد خواهید داشت، اگر نه، دوستانتان را از دست می دهید.»
«لیندسی گراهام» از حامیان سرسخت ترامپ در مجلس سنای آمریکا است، اما در روزهای گذشته به شدت از رفتار دولت او انتقاد کرده و واشنگتن را به رها کردن «متحدان کرد» خود در سوریه متهم کرده است. 
گراهام روز چهارشنبه رفتار دولت ترامپ با کردهای سوریه را «شرم آور» توصیف کرد. او ساعاتی بعدتر از توافق فراحزبی با یک سناتور دیگر از حزب دموکرات برای اعمال تحریم هایی علیه ترکیه و شخص ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار