آدم حسابی ها؛ فرهاد محیط؛ مقیم آمریکا

لوگوی برترینها برترینها . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۷:۱۶
«فرهاد محیط» یکی ازکارآفرینان موفق ایرانی در حوزه آی تی است

برترین ها: «فرهاد محیط» دوم اسفند ۱۳۴۷ در تهران به دنیا آمد و در سال ۱۳۵۷ ایران را به همراه خانواده اش ترک کرد، پس از چندین سال زندگی در فرانسه و انگلیس، در سن ۱۳ سالگی با خانواده اش به امریکا مهاجرت کرد.
«فرهاد محیط» در زمینه تحصیلی بسیار کوشا بود و در رشته های اقتصاد، ریاضی و همچنین کامپیوتر مدرک لیسانس گرفت. او کارشناسی ارشد ام بی ای را از «دانشگاه پنسیلوانیا» دریافت کرده است، پایان نامه تحصیلی اش را در زمینه طرح تجاری BizRate نوشت.
BizRate در سال ۱۹۹۶ شروع به کار کرد. که امکان رتبه بندی فروشگاه ها را بر اساس عملکرد و اعتبارشان نزد مشتریان ممکن می ساخت تا از این طریق بتوانند نشان مخصوص BizRate را دریافت کنند.
در سال ۱۹۹۹،«فرهاد محیط» وب سایت جدیدی بنام Shopzilla را راه اندازی کرد و با مدیریت بسیار خوب او این وب سایت بسیار سود آور شد و در سال ۲۰۰۵ به مبلغ ۵۶۵ میلیون دلار به شرکت EW Scripps SSP فروخته شد.این وب سایت را می توان یکی از موفق ترین موتور های جستجوگر دانست که روزانه با حجم عظیمی از مشتری در سرتاسر جهان روبرو بوده است.
در سال ۲۰۰۷، «فرهاد محیط» وب سایت DotSpots را پایه گذاری کرد. این وب سایت با هدف کمک به روزنامه ها جهت دستیابی به متون ویرایش شده توسط کاربران، با کیفیت عالی ایجاد شد. این وب سایت همچنین برای وبلاگ نویس ها و روزنامه نگاران امکان ارائه دیدگاه شان را به آسانی فراهم ساخته است.
دو سال پس از فروش وب سایت DotSpots وب سایت دیگری به نام Gripe را راه اندازی کرد. او این وب سایت را به اپ مخصوص وب سایت خود متصل کرد تا مشتریان از طریق گوشی های هوشمندشان ارتباط بیش تری با آن پیدا کنند. «فرهاد محیط» با این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار