ساخت ۳۰۰ مدرسه در فارس

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵
ساخت ۳۰۰ مدرسه در فارس اقدامی ارزشمند برای توسعه فضا های آموزشی در کشور است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز فارس، وزیر آموزش و پرورش در بازدید از منطقه درودزن گفت: بالارفتن کیفیت مدارس نقش اساسی در بهبود آسایش و آرامش فردای جامعه دارد.
سید محمد بطحایی ضمن افتتاح مدرسه ۶ کلاسه شهید البرزی این روستا گفت: مدرسه برای دانش آموزان محل تمرین زندگی است و مردم فرا می گیرند چگونه مشکلاتشان را در زندگی حل کنند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ساخت نزدیک ۳۰۰ مدرسه در استان فارس، گفت: به موازات کار های سخت افزاری باید بحث های نرم افزاری، روش ها، شایستگی ها و توانمندی ها و انگیزش معلمان هم ارتقا یابد.
وی از تحقق هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی و مدرسه سازی آموزش و پرورش در نیمه اول سال ۹۷ خبر داد و گفت: علاوه بر آن حدود ۲۰ درصد در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت که آن را خیران و نهاد هایی مثل بنیاد برکت تامین کرده اند.
مدرسه ۶ کلاسه شهید البرزی روستای گله زن در زمینی به مساحت زمین ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع، زیربنای ۵۵۰ متر مربع واعتبار ۸۵۰ میلیون تومان، توسط خیر نیک اندیش دکتر مصلح شیرازی و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس فارس احداث شده است.
همزمان با افتتاح این مدرسه چند طرح دیگر آموزشی و پرورشی در این منطقه افتتاح شد.
آموزشگاه ۶ کلاسه بازسازی شده شهید یوسفی روستای بید گل که در زمینی به مساحت زمین ۴ هزار متر مربع، زیربنای آموزشی ۷۰۰ متر مربع و اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان توسط نوسازی مدارس فارس ساخته شده است.
آموزشگاه ۶ کلاسه شهدای روستای قصر خلیل در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع و زیربنای ۵۳۰ متر مربع توسط بانی خیر آقای بیات ساخته شده است.
آموزشگاه استثنایی ۷ کلاسه شهر رامجرد در زمینی به مساحت ۲ هزار و ...