رئیس قوه قضائیه گفت: اجرای عدالت، سختی هایی دارد و با برخی موانع مواجهیم و برخی افراد و باندهای ثروت، قدرت و جریان ها که منافعی دارند مانع تراشی می کنند اما همه این ها قابل عبور است و ما به لطف خدا هیچ چیزی را مانع نمی بینیم.

خبرگزاری ایرنا: رئیس قوه قضائیه گفت: اجرای عدالت، سختی هایی دارد و با برخی موانع مواجهیم و برخی افراد و باندهای ثروت، قدرت و جریان ها که منافعی دارند مانع تراشی می کنند اما همه این ها قابل عبور است و ما به لطف خدا هیچ چیزی را مانع نمی بینیم.
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در نشست با فرهیختگان و فعالان فرهنگی، اجتماعی در مشهد افزود: نیاز داریم با ملت گفت و گو کنیم و جامعه باید از نحوه اقدامات ما باخبر باشد و معتقدیم مسائل باید با مردم در میان گذاشته شود و به ویژه بعضی احکام که دغدغه آنان است اطلاع رسانی شود.
وی با اشاره به برگزاری نشست با فرهیختگان و فعالان فرهنگی، اجتماعی مشهد ادامه داد: این نشست ها را برای خود فرصت و نعمتی الهی می دانم و معتقدم مهم نیست که دغدغه ها در چه قالب و با چه ادبیاتی بیان شود بلکه مهم این است که انسان در جریان آنها قرار بگیرد.
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه مشکل طولانی بودن دادرسی ها قابل حل است گفت: ما در خصوص علل اطاله دادرسی، ده ها علت درون و برون سازمانی را احصاء کرده ایم و معتقدیم این مشکل قابل حل است منتهی گاهی می بینیم به عنوان مثال یک تصمیم نادرست اقتصادی، موجب می شود دادگستری با انبوهی از پرونده چک برگشتی مواجه شود و بسیاری از پرونده ها محصول این تصمیمات و از طرفی نوسانات اقتصادی است.
رئیسی در بخش دیگری از اظهارات خود آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق و مفاسد اخلاقی را در شکل گیری پرونده ها موثر دانست.
وی توجه به جوانان و به کارگیری آنان را بسیار مهم دانست و ادامه داد: در دستگاه قضایی گاهی قانون الزام کرده که افراد باتجربه که از پختگی بالایی برخوردارند در منصب ها به کار گرفته شوند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار