بجنورد- ایرنا- پارک علم و فناروی خراسان شمالی در نیمه نخست امسال۳۶ طرح ثبت اختراع دریافت کرد که از آن بین ۲۲ مورد به ثبت رسیده است.

رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶ طرح از مجموع طرح های ثبت اختراع نیز رد شده و هشت طرح هم در حال رسیدگی و داوری است.
مهران گرمه افزود: ۱۳ طرح نیز در کانون نوآوری و شکوفایی این پارک بررسی شد که از این تعداد ۶ طرح پذیرفته شده، سه طرح رد شده و سه طرح دیگر نیز در حال بررسی است و این کانون برای حمایت از ایده ها و خلاقیت ها یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه کرده است.
وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری در راستای حمایت از واحدهای فناور، اقدامات مختلفی انجام می دهد که کمک های مالی در قالب تسهیلات نیز از آن جمله است، گفت: امسال میزان تسهیلات پرداختی صندوق پژوهش و فناوری به شرکت های فناور استان ۱۰۰ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال بود و هم چنین از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان پرداخت شد.
گرمه، میزان فروش تولیدات واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان استان در سال جاری را ۵۰۰ میلیارد و ۱۷۱ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: امسال شرکت های زیر پوشش پارک توانستند به جهش تولید و رشد فروش ۲۰۰ درصدی دست پیدا کنند.
کانون نوآوری و شکوفایی در راستای حمایت از محققان، نوآوران، پژوهشگران و دانش آموزان علاقه مند و با هدف فراهم کردن بستری مناسب برای اجرایی نمودن ایده های این گروه از محققان، در پارک علم و فناوری تاسیس و راه انداری شده است.
در این مرکز از دانش آموزان پژوهنده، حمایت های معنوی و مالی صورت می گیرد. این حمایت ها به جهت شکل گیری ایده اولیه (کسب اطلاعات اولیه درخصوص مشخصات علمی و فنی، امکان پذیری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار