سفیر ایران در مسکو در مصاحبه با نشریه «اکسپرت» روسیه ضمن تشریح وضعیت شیوع بیماری کرونا در ایران تحریم های ظالمانه امریکا را مانع غلبه جهانی بر این بیماری دانست و خواستار لغو این تحریمها به منظور مقابله موثر تر با این بحران جهانی شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، متن مصاحبه کاظم جلالی با این نشریه روسی به شرح زیر است:
سوال: در حال حاضر متاسفانه ایران پس از چین و ایتالیا از نظر مبتلایان و درگذشتگان در مقام سوم قرار دارد، به نظر شما علت این تعداد زیاد چیست؟
پاسخ: بله درست گفتید. کرونا پدیده ای است که هنوز همه ابعاد آن شناخته شده نیست و کار بر روی مسیرهای انتقال و شیوه های فراگیری آن ادامه دارد. ظاهرا وجود بیماری های زمینه ای میزان آسیب پذیری افراد را افزایش می دهد.
متاسفانه رشد شیوع بیماری در ایران زیاد است. خوشبختانه نظام بهداشتی ایران در سطح بالایی در منطقه قرار دارد و کادر درمانی در ایران خدمات ارزنده ای را نه تنها در داخل کشور، بلکه در منطقه ارائه می دهند. اما در موضوع مقابله با بیماری کرونا شرایط متفاوت می باشد. حجم بالای افراد مبتلا غافلگیر کننده می باشد و ظرفیت درمانی و بهداشتی در حالت حداکثری مورد استفاده قرار می گیرد اما نمی تواند پاسخگوی بیماران باشد. بنابراین، علاوه بر تامین نیازهای رو به افزایش مراکز درمانی موجود، لازم است اقداماتی برای ایجاد ساختمان ها و تامین تجهیزات و داروی جدید صورت گیرد. متاسفانه تحریم های ظالمانه آمریکا مانعی جدی در تامین مالی و تهیه امکانات ایجاد کرده است. توجه این واقعیت به خوبی آشکار می کند تا چه اندازه تحریم ها شرایط رسیدگی به بیماران را سخت کرده و تعداد قربانیان را افزایش داده است.
سوال: در وضعیتی که ملت ایران شرایط سختی را طی می کند، آمریکا تحریم های جدیدی را علیه ایران برقرار می کند، چرا؟
پاسخ : این خط مشی دولت آمریکا در تعاملاتش با سایر کشورها می باشد. دولت آمریکا بصورت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار