سخنگوی قوه قضائیه:

سندتحول قضایی موردتایید رهبری قرار گرفت/تعیین زمان برای اجرای سند

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۲۳:۲۲
سخنگوی قوه قضائیه گفت: سند تحول قضایی اولین سند راهبردی است که ذیل بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مطرح شده است و این سند مورد تایید رهبر انقلاب قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر ، غلامحسین اسماعیلی در برنامه تلویزیونی نگاه یک که امشب روی آنتن رفت، با اشاره به ابلاغ سند تحول قضائی گفت: سند تحول قضائی اولین سند راهبردی است که ذیل بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مطرح شده است. سندی است که نسخه اولیه آن خدمت رهبری ارسال شد و با گذشت یک سال و نیم از مسئولیت رئیس جدید قوه قضائیه، نسخه جدید هم تقدیم شد و این سند مورد تأیید رهبر انقلاب قرار گرفت و هم در ابلاغ انتصاب و هم در هفته قوه قضائیه رهبری معظم انقلاب علاوه بر توصیه هایی که داشتند که باید زمان بندی داشته باشد، امر فرمودند که باید منتشر و در اختیار افکار عمومی قرار گیرد.
وی افزود: خود سند هم از لحاظ محتوا ویژگی هایی داشت که باعث اقبال عمومی و توجه نخبگانی شد. تمام نقاط مثبت چهل ساله قوه قضائیه در نظر گرفته شد اما در کل این سند با نگاه آسیب شناسی تدوین شد. عوامل بروز چالش ها شناسایی و احصا شد و برای رفع آن راهکارهایی مطرح و اولویت بندی شد.
سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: این سند برای مردم نوشته شده است. سندی بود که با خود اعتماد مردم را به همراه داشت. علاوه بر جوامع نخبگانی این سند مورد توجه مردم هم قرار گرفت.
اسماعیلی در پاسخ به این سوال که قانون های انباشته بسیار داریم و شاهد هستیم که اهداف آن کاملاً محقق نمی شود، ضمانت اجرایی سند تحول قضائی چیست و چه زمانی می توان گفت که کامل اجرا می شود، گفت: ستادی را به عنوان ستاد راهبردی سند پیش بینی کردیم که مسئول این ستاد رئیس قوه قضائیه است و کار به دیگران محول نمی شود. برای همه بخش ها وظایفی تعیین شده است. در دو هفته پیش اولین جلسه ستاد راهبردی سند تحول برگزار شده و امروز زمان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار