استاندار خراسان جنوبی گفت: به زودی در بخش ضریب نفوذ دیجیتال، خروج استان از محرومیت را اعلام می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمد صادق معتمدیان با اعلام این خبر در مراسم افتتاح یکصدمین فرستنده دیجیتال استان در روستای نوقند درمیان گفت: با هم افزایی و کار تیمی دستگاه های اجرایی و نهادهای حمایتی تا هفته دولت امسال ۵۰ فرستنده دیجیتال در استان راه اندازی می شود.
وی تأکید کرد: با راه اندازی این تعداد فرستنده، ضریب نفوذ دیجیتال در استان به میانگین کشوری و به عدد ۹۶.۵ درصد می رسد.
به گفته وی، از ابتدای اجرای طرح راه اندازی فرستنده های دیجیتال در کشور تا سال ۹۷،تعداد ۴۴ فرستنده در استان ایجاد شده در حالی که تنها در سال گذشته، به هم افزایی دستگاه ها ۵۰ ایستگاه فرستنده دیجیتال در استان راه اندازی شده است.
استاندار با اشاره به عقب افتادگی های استان که ناشی از بی توجهی های صورت گرفته در دوران پیش از انقلاب بود، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، علیرغم چالش های فراوانی که طی ۴۱ سال گذشته داشتیم، در دولت های مختلف برای رساندن خدمات به روستاها و مناطق کمتر برخوردار تلاش های زیادی شده است.
معتمدیان افزود: در همین استان تا قبل از انقلاب، ما حتی یک متر جاده روستایی نداشتیم اما در حال حاضر در سطح استان بیش از ۶۵۰۰ کیلومتر راه روستایی مناسب داریم.
وی از پیشرفت های صورت گرفته در زمینه بهداشت و درمان، برقرسانی، گازرسانی و امکانات آموزشی در روستاها گفت و اظهار داشت: در حال حاضر تمام روستاهای استان از نعمت برق برخوردارند و با گازرسانی به ۴۰۰ روستایی که امسال در برنامه های شرکت گاز قرار گرفته، همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان نیز گازدار می شوند.
استاندار در ادامه از اقدامات صورت گرفته برای آبرسانی به روستاها نیز گفت و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری