وزیر نیرو گفت: هم اکنون ایران با ۸۳ میلیون نفر جمعیت، ۸۳ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق منصوبه دارد؛ پس به ازای هر ایرانی ۱۰۰۰ وات نیروگاه در کشور ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اقتصاد، رضا اردکانیان با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به سال جهش تولید افزود: وزارت نیرو مسئول تأمین، تولید و عرضه دو کالا اساسی یعنی آب و برق در کشور است.
وی اظهار داشت: این وزارتخانه در وهله اول باید نیازهای متعارف بخش های خانگی، خدماتی، تجاری و تولیدی کشور را فراهم کند.
وزیر نیرو گفت: با توجه به برنامه های توسعه ای که در مملکت طراحی و در حال اجرا است، این وزارتخانه علاوه بر تأمین نیازهای متعارف جامعه مسئولیت بستر سازی برای توسعه بخش های خانگی، خدماتی، تجاری و تولیدی را نیز بر عهده دارد.
وی افزود: امسال جهش تولید برنامه کاری تمامی دستگاه ها در کشور است؛ یعنی نیازمند یکی از اصلی ترین زیرساخت ها یعنی موضوع انرژی هستند.
اردکانیان بیان داشت: برنامه های امسال اغلب در سال قبل طراحی شده است؛ اما با توجه به نامگذاری سال تغییرات مقدوری در این برنامه ها برای توسعه و سرعت بخشیدن فعالیت ها خواهیم داشت.
وی ادامه داد: کار این وزارتخانه برای رسیدن به اهداف جهش تولید شامل دو بخش «ساخت و سازها» و «ساز و کارها» است.
وزیر نیرو گفت: منظور از ساخت و سازها اینکه این وزارتخانه تا تابستان امسال برنامه دارد سه هزار و ۸۰۰ مگاوات دیگر به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کند.
وی افزود: ایران با ۸۳ میلیون نفر جمعیت ۸۳ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق منصوبه دارد یعنی به ازای هر ایرانی ۱۰۰۰ وات نیروگاه در کشور ساخته شده که این شاخص بسیار مهم و تعیین کننده ای در برنامه های عمران و توسعه مملکت است.
اردکانیان اظهار داشت: به طور کلی تا تابستان امسال ۳۸ طرح بزرگ آب، برق و فاضلاب در کشور افتتاح می شود که برای تکمیل این طرح ها ۶ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار