شما را دعوت می کنیم به پویش «#خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم»؛ تا سفری کنیم به دنیای انسان های بهشتی، هرگاه دلتان برای حاج میرزا تنگ شد سری به کتاب «آب هرگز نمی میرد» بزنید. راستی! چرا آب هرگز نمی میرد؟

خبرگزاری فارس_ همدان؛ او پاهایش رفته بود، زودتر از خودش پاهایش راه بهشت را پیدا کرده بودند اما هیچکس باور نمی کرد خود حاج میرزا به این زودی ها برود، برای او از همه سخت تر بود که رفتن همه همرزمانش را ببیند و سپس راهی شود، مگر شهید مولوی به او وعده نداده بود شهید می شود. می توان به صراحت گفت حاج میرزا هرگز از شهادت ناامید نشد با اینکه سال ها از وعده مولوی گذشته بود اما او آن وعده را صادق می دانست؛ بنابراین مزدش را گرفت و رفت. او مظلومانه تر از همه رفت، رفتن «حاج حسین» را دید، پر پر شدن «حاج قاسم» را به نظاره نشست، علی آقا خوش لفظ را هم تشییع کرد و در غربت و تنهایی عباس وار رفت.
هیچ کس نمی داند چطور باید از سردار «حمید حسام» تقدیر کرد، چطور باید از حاج حسین همدانی قدردانی کرد که او را واداشت تا درباره روزهای نبرد بگوید و بنویسد. اگر امروز کتاب «آب هرگز نمی میرد» نبود، چطور دلتنگی های خود را تا اندازه ای برطرف می کردیم.
خیلی ها هنوز باور نکردند حاج میرزا، همان قهرمان گمنام حماسه مرصاد رفته است، همان هایی که شاید تنها یکبار او را دیده باشند و مجذوبش شدند. بلی، یکبار دیدن و شیفته این مرد شدن کفایت می کند.
بنابراین برای اینکه هروقت دلتنگ شدید یادی از سردار کنیم و در فراقش و در تنهایی خود چند قطره اشک بریزیم.
در ادامه پویش «خانه بمانیم، کتاب بخوانیم» خبرگزاری فارس که با همکاری کتابخانه های عمومی همدان برای استفاده بهتر از روزهای خانه نشینی راه اندازی شده است، کتابداران از «آب هرگز نمی میرد» خواندند و از روزهایی گفتند که سردار را برای اولین بار دیدند.
محمد زارعی، معاون کتابخانه مرکزی همدان از نخستین دیدارش با حاج میرزامحمد سلگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار