مراسم تشییع و خاکسپاری "چنگیز جلیلوند" بدون جمعیت در سایه کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار شد.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، مراسم تشییع پیکر چنگیز جلیلوند پیشکسوت سینما و تلویزیون که به دلیل حفظ پروتکل های بهداشتی قرار بود به صورت خصوصی برگزار شود با حضور جمعی از دوستداران این هنرمند در بهشت زهرا در حال برگزاری است.
در ابتدای این مراسم پیام تسلیت ابوالحسن تهامی پخش شد که او در این پیام گفته بود: در دو نمایش شنیداری رستم و سهراب و بیژن و منیژه او نقش رستم را بازی می کرد. چون رستم دوبلاژ ایران بود اما این رستم هم یک روز گرفتار این ویروس شد و از میان ما رفت. 
شهسواری مدیرعامل خانه سینما نیز به این نکته اشاره کرد که روزهای پاییزی است که هنرمندان ما یکی یکی مثل برگ های پاییزی از میان ما می روند و روزهای سختی است.
چنگیز جلیلوند در روز 2 آذرماه در جدال با ویروس منحوس کرونا جان به جان آفرین تسلیم کرد. چنگیز جلیلوند متولد 1319 شیراز بود و کار گویندگی را از سال 1336 آغاز کرد. مشهورترین گویندگی های این هنرمند در فیلم های سینمایی خارجی به جای مارلون براندو، پل نیومن، برت لنکستر، ماکسیمیلیان شل، ریچارد برتون، پیتر اوتول، یول براینر، کلینت ایستوود، دین مارتین و ... بوده است.
جلیلوند در گفت وگوی کوتاه با خبرنگار تسنیم تأکید کرد که متأسفانه هنر دوبله هیچ نوع حمایتی نمی شود و در وضعیت خوبی قرار ندارد. خدا می داند که به شکل فقیرانه ای است. بسیاری از دوبلورها با پیام های تسلیت شان خواستند که این هنر را مورد توجه و استقبال قرار دهند تا راه این طلایه داران دوبله ادامه پیدا کند و تکرار شود.
روایت اقبال واحدی از ضعف تلویزیون در برابر فضای مجازی/ تهیه کننده ها و اسپانسرها پای بازیگر مجری ها و ستاره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار