وزیر ارتباطات درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: اینکه عده ای تصور کنند راه اندازی شبکه ملی اطلاعات مساوی است با قطع کامل اینترنت و قطع ارتباط با شبکه جهانی اینترنت، تصوری اشتباه و مغایر با مصوبات شورای عالی فضای مجازی و اصول عقلانی است. هیچ کس موافق نیست که ما خودمان را از داده های موجود در شبکه جهانی اینترنت محروم کنیم

فرارو- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که اینترنت بین الملل به زودی وصل خواهد شد، امنیت را مولفه ای بسیار مهم دانست و گفت: من شخصا به صورت مستمر در حال پیگیری هستم که با صلاح دید مراجع امنیتی و شورای امنیت کشور بتوانیم ارتباطات را مثل قبل برقرار کنیم.
محمدجواد آذری جهرمی در گفتگو با یک برنامه رادیویی، درباره قطعی اینترنت بین الملل در کشور تصریح کرد: به خاطر سوءاستفاده هایی که رخ داد، شورای امنیت کشور تشخیص داد محدودیت هایی در اینترنت بین الملل اعمال شود که به اپراتور ها ابلاغ شد. البته خود شورای امنیت دغدغه مشکلات ناشی از این محدودیت ها را دارد و ما هم به طور مستمر گزارش شکایت های مردم و پیگیری های نمایندگان مجلس در این خصوص را به شورا منعکس می کنیم.
وی ادامه داد: من درباره وصل شدن دوباره اینترنت برآورد زمانی ندارم، اما این امیدواری وجود دارد که هر چه سریع تر مشکلات برطرف شود و به نظر من صد در صد اینترنت به زودی وصل خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که زندگی امروز مردم به فضای مجازی وابسته است، افزود: امروزه حدود دو سه میلیون نفر راننده در تاکسی های اینترنتی مشغول کار هستند. در حال حاضر حدود ۱۰ میلیون ایرانی از تاکسی های اینترنتی استفاده می کنند. ما هم بر این اساس زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را به شکلی طراحی و برنامه ریزی کردیم که فعالیت های اینترنتی داخلی وابسته به اینترنت بین الملل نباشد تا زیان مردم به کمترین میزان خود برسد. مثلا همین مسیریاب های داخلی کاملا وابسته به نقشه هستند و در سال های اخیر توانسته اند به خوبی فعالیت و با نمونه های مشابه خارجی خود رقابت کنند و امروز هم پاسخگوی نیاز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار