نتیجه این بی اطلاعی می تواند ابتلا به بیماری باشد که سیستم ایمنی بدنمان را دچار مشکل می کند، تا جایی که باید از بیماری های ساده نیز در هراس باشیم و از مراقبت از سلامتی مان یک لحظه هم غفلت نکنیم. شرایطی که در یک سال اخیر با کرونا در حال تجربه اش هستیم و اعصاب و روانمان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

امروز روز جهانی ایدز است که شعار امسالش «همبستگی جهانی، مسئولیت مشترک» انتخاب شده؛ به این بهانه قصد داریم نگاهی بیندازیم به بیماری که به رغم نام آشنا بودن، برای بسیاری مان کمتر شناخته شده است.
به گزارش «تابناک»؛ شاید شنیده باشید که می گویند هیچ چیز مطلق نیست و در تشریحش یادآور می شوند که در دل بسیاری از زشتی ها، برخی زیبایی ها و در بطن بسیاری از زیبایی ها، بعضی زشتی ها نهفته است. صرف نظر از درستی یا نادرستی این ادعا، همه گیری کرونا فرصتی به دست داده برای دیدن نکاتی که به دلایل فراوان پیشتر به چشم بسیاری مان نمی آمدند.
از جمله این نکات می توان به اعلام وضعیت همه گیری [که در فرانسه به آن پاندمی و در انگلیسی پاندمیک می گویند و یکی از معادل هایی که اخیرا برایش در فارسی پیشنهاد شده، "دنیاگیری" است]کووید-۱۹ اشاره کرد؛ وضعیتی که نشان از فوق العاده بودن شرایط و احتمال بروز بحرانی وسیع دارد؛ اما جز این بیماری که عامل پدید آوردنش نوعی از ویروس کروناست، چه بیماری دنیاگیری سراغ دارید؟
احتمالا پیش از خواندن عنوان این مطلب، ذهنتان به سمت ایدز نمی رفت. این را می توانید با پرس و جو از اطرافیانتان مورد سنجش قرار دهید و ببینید که چه درصدی از نزدیکانتان از اعلام پاندمی یا دنیاگیری ایدز آگاهی دارند و بعد با خود تامل کنید که چرا این گونه است؟ براستی چرا خطری که تا این اندازه مهم است و در مجاورتمان قرار دارد، اینقدر بی اهمیت جلوه می کند؟
این شاید کلیدی ترین بی توجهی است که بسیاری را به ویروس اچ آی وی (HIV) مبتلا و بعد از گذراندن دوره نهفتگی، لقب جدیدی به ایشان سنجاق می کند؛ بیمار مبتلا به ایدز. نامی که مخفف چند کلمه انگیسی (AIDS:Immune ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار