سخنگوی سازمان اورژانس کشور در پی وقوع حادثه کلینیک سینا اطهر با بیان این که احتمال انفجار مجدد به طور کامل از بین نرفته است، گفت: از مردم خواهش می کنیم اخبار را از رسانه ها پیگیری کنند و در محل حادثه جمع نشوند.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: تعداد جان باختگان حادثه آتش سوزی و انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر به ۱۹ تن رسیده است.
وی ادامه داد: ۱۴ نفر مصدوم شده اند که ۷ نفر از آن ها نیاز به مراقبت و درمان داشتند و به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شدند.
خالدی تصریح کرد: بخش عمده جان باختگان و مصدومان مربوط به طبقه چهارم یا پنجم هستند که در اتاق های عمل جراحی حضور داشتند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور بیان کرد: حضور پرتعداد افراد در محل حادثه، هم به جهت احتمال انتقال ویروس کرونا و هم به دلیل این که در مرکز درمانی، کپسول های گاز از جمله اکسیژن وجود دارد و احتمال انفجار مجدد هنوز به طور کامل از بین نرفته است، می تواند خطرآفرین باشد و بیم افزایش مصدومان را داریم؛ بنابراین از مردم خواهش می کنیم اخبار را از رسانه ها پیگیری کنند و در محل حادثه جمع نشوند.
وی همچنین شایعه وجود مواد رادیواکتیو در این مرکز درمانی را رد کرد و گفت: در این مرکز پزشکی فعالیتی در حوزه پزشکی هسته ای انجام نمی شد و فرضیه وجود مواد رادیواکتیو در آن رد می شود. با این حال همکاران این موضوع را بررسی کردند و به همین نتیجه رسیدند؛ کما این که می بینید در محل حضور دارند و بدون مشکل در حال امدادرسانی هستند.

عناوین مهم خبری