پارسینه: به دلایل مختلفی موتور خودرو روغن سوزی می کند که در این گزارش به آن پرداخته ایم.

در مورد روغن سوزی در خودرو، معمولاً قبل از مشاهده دود، متوجه بوی مرتبط با سوختن روغن می شوید. این دود معمولاً هنگام روشن شدن موتور شما ظاهر می شود و رنگ آن مایل به آبی است.
در برخی موارد، ماشین شما ممکن است نیاز به تعمیرات گران قیمت داشته باشد تا روغن سوزانده شود. در چنین شرایطی، ممکن است بخواهید ماشین را همانطور که هست بفروشید و پول را بدون هیچ مشکلی صرف خرید یک وسیله نقلیه جدید کنید.
روغن سوزی اتومبیل به چه معناست؟
بسته به سطح تخصص خودرویی شما ممکن است درک نکنید روغن سوزی خودرو چیست. اگر حتی مسئله را نفهمیدید نمی توانید یاد بگیرید که چگونه ماشین شما در حال سوختن روغن است یا چگونه آن را تعمیر کنید.
به خاطر داشته باشید که روغن موتور باید همیشه درون موتور باقی بماند. گاهی اوقات، در صورت قرار گرفتن واشر یا مهر و موم در معرض گرمای شدید یا سایش بیش از حد، نشت رخ می دهد. نشت روغن باعث می شود روغن به بیرون موتور برسد. سپس روغن به قسمت خارجی سایر اجزای موتور بسیار داغ سرایت می کند.
وقتی روغن با دمای بسیار بالا تماس پیدا کند، معمولاً بوی روغن سوزان را مشاهده خواهید کرد. برای پاسخ دادن به این پرسش که چرا ماشین من اینقدر روغن می سوزاند، مطمئن شوید که مصرف معمول روغن در یک ماشین را درک کرده اید. به یاد داشته باشید که روغن موتور حداقل تا حدی توسط اتومبیل شما مصرف خواهد شد.
در مقایسه با وسایل نقلیه قدیمی، خودرو های مدرن به روغن موتور های سبک تری نیاز دارند. این روغن های سبک باعث افزایش صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش اصطکاک می شوند، اما به دلیل این سبک بودن به راحتی از طریق واشر ها نیز نشت می کنند. این بدان معنی است که بسیاری از تولید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار