هلگا اشمید برای مذاکره درباره توافق هسته ای به ایران می آید

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴
معاون سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پی تنش های اخیر ایجاد شده در منطقه امروز عازم خاورمیانه می شود و به ایران نیز خواهد آمد.

به گزارش ایسنا، پایگاه اینترنتی سرویس روابط خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: هلگا اشمید ، معاون سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوازدهم ژوئن، سفری رسمی به کشورهای حوزه خلیج فارس خواهد داشت که در این سفر به ترتیب به امارات متحده عربی، عمان، قطر و ایران خواهد رفت.
همچنین در این بیانیه آمده است که این سفر در برابر تنش های همه گیر در منطقه انجام می شود و فرصتی برای تاکید بر درخواست اتحادیه اروپا برای کاهش تنش های منطقه، پیدا کردن راهکارهایی برای کاهش دامنه تنش ها و توسعه گفتمان خواهد بود.
سرویس روابط خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرده است: به عنوان بخشی از تلاش های اتحادیه اروپا برای بالا بردن ثبات منطقه، این سفر بر مذاکره برای حفظ توافق هسته ای ایران نیز معطوف خواهد بود که [این توافق] هنوز هم رکنی مهم در ساختار عدم اشاعه تسلیحات هسته ای و ستونی مهم برای امنیت جهانی و منطقه ای به شمار می رود.
در این بیانیه آمده است: این سفر فرصتی برای مذاکره درباره روابط دوجانبه و همچنین موضوعات دیگری در منطقه که اهمیت مشترکی دارند، خواهد بود.

سرخط اخبار