معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به برنامه ریزی برای جذب ۲۰ هزار پرستار گفت: موثرترین اقدام درمانی برای بیماران کرونایی رساندن اکسیژن به آنهاست.
«قاسم جان بابایی» معاون درمان وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت پرستاران و مشکلات آنها گفت: ما تمام تلاش مان را برای رفع مشکلات پرستاران انجام می دهیم.همچنین جذب ۲۰ هزار پرستار در برنامه های ما قرار دارد و معوقات یک ساله آنها نیز پرداخت شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت درباره مشکلات مرخصی پرستاران تصریح کرد: مشکلی با تامین اجتماعی در این خصوص داشتیم که برطرف شده است و زمان مرخصی این پرستاران لحاظ نمی شد که اکنون این مسئله برطرف شده است.
جان بابایی همچنین درباره همکاری خیرین با نظام سلامت گفت: از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور انجمن خیرین نظام سلامت همکاری خوبی با بخش بهداشت و درمان داشتند و به اشکال مختلف کمک هایی را در این مدت داشته اند. مجمع خیرین سلامت به همراه هلال احمر اقدامات مناسبی را در این مدت انجام داده اند.
وی با اشاره به تامین کپسول های اکسیژن برای بیماران بستری در منزل تصریح کرد: با توجه به اینکه زمستان را در پیش رو داریم، شیوع بیماری در این فصل نگران کننده است، چرا که به دلیل عدم تهویه مناسب و باز نبودن پنجره ها ممکن است احتمال آلودگی و بیماری بالا باشد، بنابراین باید آمادگی لازم را داشته باشیم. یکی از اقدامات ما در کنار توصیه های بهداشتی و آمادگی بیمارستان ها تهیه کپسول اکسیژن و در اختیار قراردادن آن به بیمارانی است که نیاز به بستری در بیمارستان ندارند.
معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: موثرترین اقدام درمانی رساندن اکسیژن به بیمارانی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار