به گزارش خبرنگار مهر ، سردار حسین اشتری امشب در جلسه هماهنگی ستاد اربعین که در محل پایانه مرزی شلمچه و با حضور دبیر شورای امنیت ملی برگزار شد، ضمن قدردانی از آنانی که عاشقانه کار کردند تا زائران از مرز به سلامت بیایند و از آنجا به عراق بروند و برگردند، افزود: برای بازگشت زائران به کشور آمادگی کامل را داریم.
وی اظهار کرد: تاکنون سه میلیون و ۱۰۰ هزار زائر ایرانی از چهار مرز به عتبات عالیات رفتنه اند که دو میلیون و ۱۰۰ هزارنفرشان به میهن بازگشتند، امسال همچنین ۳۰۰ هزار زائر تبعه خارجی از مرز شلمچه به عراق رفته اند که تعدادی از آنان بازگشته اند.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با بیان اینکه تردد زائران در شلمچه و چذابه افزایش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: به رغم اینکه امسال با کثرت تردد زائران برای رفتن به عتبات عالیات مواجه بودیم اما به همت استان خوزستان، کارها به خوبی پیش رفته و تا کنون هم کارها به خوبی انجام شده، اوج بازگشت زائران از چهار روز گذشته آغاز و در حال افزایش است.
سردار اشتری با اشاره به اینکه زائران با مدیریتی که در سفرشان انجام دادند توانستند به کنترل ترددها کمک کنند، یادآور شد: امسال به رغم آنکه ۶۵ درصد زائران با خودروهای شخصی به مرزها آمدند اما میزان تصادفات و سوانح جاده ای نسبت به پارسال ۱۱ درصد کاهش داشته است و این با همت همکاران ما در بخش های مختلف نیروی انتظامی و زیرساخت هایی که مهیا شده بوده است.
وی با تاکید بر اینکه ناجا تمام ظرفیت خود را پای کار آورده است، گفت: هفت هزار نیروی کمکی برای مرزهای شلمچه و چذابه در خوزستان اعزام کرده ایم و این سوای از نیروهای مرزبانی مستقر در این پایانه هاست.
سردار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار